Piekarnik do zabudowy – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę? [Ranking]

Piekarniki do zabudowy cieszą się dużą popularnością, oferując nowoczesne rozwiązania oraz łatwość dopasowania do przestrzeni kuchennej. Na rynku wciąż mamy do dyspozycji modele gazowe, ale znaczną przewagę stanowią elektryczne. Jakie piekarnik do zabudowy wybrać?

Piekarnik do zabudowy - na zdjęciu Samsung Dual Cook
Piekarnik do zabudowy - na zdjęciu Samsung Dual Cook
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak

02.07.2019 | aktual.: 09.03.2022 09:01

Piekarniki do zabudowy gazowy czy elektryczny? W większości przypadków nie mamy za dużego wyboru, zwłaszcza w nowym budownictwie, często gaz nie jest już podłączany. Jednak w wielu starszych blokach czy domach, wciąż możemy zamontować kuchenkę i piekarnik gazowy. To tańsze rozwiązanie zarówno w montażu jak i późniejszym użytkowaniu, jednak znalezienie piekarnika do zabudowy na gaz może być niemałym wyzwaniem.

Takie modele znajdziemy w ofercie Candy czy Freggia. Małą dostępność to nie jedyny problem z piekarnikami gazowymi do zabudowy. Użytkownicy takich modeli zwracają często uwagę na to, że trudniej piecze się w takich piekarnikach i jeżeli do tej pory korzystaliśmy z elektrycznych modeli, będzie wymagało nieco wprawy, by osiągnąć podobne efekty podczas pieczenia.

Piekarnik do zabudowy może być montowany pod blatem lub w słupku
Piekarnik do zabudowy może być montowany pod blatem lub w słupku© Materiały prasowe

Piekarniki do zabudowy elektryczne – rodzaje

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje piekarników elektrycznych, które różnią się nieco główną funkcjonalnością:

  • Tradycyjne piekarniki elektryczne – pozwalają na tradycyjne pieczenie;
  • Piekarniki elektryczne z funkcją pary – pozwalają na pieczenie parowe i gotowanie na parze, dzięki czemu potrawy zachowują większą soczystość;
  • Piekarniki elektryczne z funkcją mikrofali (2w1) – to zwykle mikrofalówki o dodatkowej funkcji pieczenia, mają mniejsze rozmiary, dlatego to idealne rozwiązanie do małych kuchni.

Piekarniki możemy również podzielić ze względu na wymiary:

  • Standardowe – o wymiarach ok. 60 x 60 x 60 cm (wys. x szer. x gł.);
  • Kompaktowe – o wymiarach ok. 45 x 60 x 60 cm (wys. x szer. x gł.).

Na rynku możemy również znaleźć niestandardowe modele piekarników, np. piekarnik zintegrowany ze zmywarką (Candy DUO 609 X), piekarnik z szufladą podgrzewającą czy modele Dual Cook, które cieszą się rosnącą popularnością.

Piekarnik do zabudowy Dual Cook

Piekarniki Dual Cook (inaczej Twin Convection) znajdziemy w ofercie firmy Samsung. To modele, które oferują możliwość pieczenia dwóch dań w jednej komorze. Dzięki efektywnemu podzieleniu przestrzeni możemy oszczędzić czas, miejsce i energię, ponieważ otrzymujemy w piekarniku dwa niezależne od siebie obszary robocze. Ważne jest to, że zapachy i generowane temperatury nie przenikają się między komorami.

Samsung Dual Cook
Samsung Dual Cook© Materiały prasowe

Piekarnik do zabudowy – czym się kierować przy zakupie?

Jaki piekarnik do zabudowy kupić? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów:

  • Klasa energetyczna – określa ilość zużywanej energii podczas pracy, na rynku dostępne są piekarniki w klasach od A do C, z czego A (oraz A+, A++ itp.) są najbardziej energooszczędne;
  • Moc przyłączeniowa – całkowita moc pobierana przez urządzenie;
  • Pojemność – większość pojemników ma do 90 litrów pojemności, ale można znaleźć również modele poniżej 60 litrów;
  • Funkcje – w zależności od potrzeb możemy wybrać piekarnik pod kątem funkcji dodatkowych; do najpopularniejszych należą: grill, podtrzymywanie ciepła, automatyczne mycie, termoobieg, termosonda, rozmrażanie i rożen.

Zobacz także: Podpowiadamy jak uniknąć zakalca

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? Ranking

Piekarniki do zabudowy znajdziemy w ofercie większości producentów AGD, ale w rankingach przodują modele Amica, Bosch oraz Samsung. Te pierwsze oferują stosunkowo niewysoką cenę, zaś ostatnie – najnowocześniejsze rozwiązania pod kątem zastosowanych technologii. Z kolei modele Bosch to jeden z lepszych przykładów stosunku dobrej ceny do jakości produktu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.