Pierwszy taki telewizor. Hisense wie, że rozmiar ma znaczenie

Firma Hisense zaprezentowała pierwszy na świecie telewizor laserowy o rozdzielczości 8K: Laser TV 120LX. Pod względem samej konstrukcji przypomina bardziej projektor, ale w rzeczywistości jest to pełnoprawny telewizor.

Hisense Laser TV
Hisense Laser TV
Źródło zdjęć: © Hisense
Wojciech Kulik

Laserowy telewizor to dość nietypowe urządzenie. W rzeczywistości jest to projektor z obiektywem o ultrakrótkiej ogniskowej, ale pod względem funkcjonalności mamy tu do czynienia z faktycznym telewizorem. Sprzęt jest wyposażony w wejścia antenowe, tunery TV, system Smart TV oraz porządne głośniki. Równocześnie najbardziej charakterystyczna jest tutaj bardzo duża przekątna obrazu, sięgająca aż 120 cali.

Pierwszy na świecie laserowy telewizor 8K

Pionierem laserowych telewizorów jest firma Hisense. Do tej pory oferowała swoje Laser TV wyłącznie z rozdzielczością 4K, ale teraz pokazała światu pierwszy model 8K. Oznacza to, że obraz o powierzchni czterech metrów kwadratowych tworzony jest przez aż 33 miliony punktów. Szczegółowość takiego obrazu powinna być pierwszorzędna, co doceni się podczas oglądania filmów czy też wydarzeń sportowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Hisense Laser TV 120LX – bo tak właśnie nazywa się opisywane przez serwis Gizmochina urządzenie – oferuje ponadto wyświetlanie 1,07 mld kolorów, pokrycie palety barw BT.2020 w 110 proc., obsługę Dolby Vision i IMAX Enhanced, a także 4.1.2-kanałowy system głośników z obsługą Dolby Atmos i DTS Virtual:X.

Urządzenie odda do dyspozycji użytkowników także komplet podstawowych gniazd (w tym USB i HDMI), jak również najważniejsze moduły łączności bezprzewodowej, na czele z Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1. Niestety na razie nie wiadomo, jaka będzie cena tego laserowego telewizora.

Wojciech Kulik, dziennikarz Gadżetomanii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.