Prosty sposób na wilgoć na oknach. Wystarczy użyć tego produktu
Czy na twoich oknach często zbiera się para? To typowy problem, który nasila się w okresie jesienno-zimowym. Nadmierna wilgoć może prowadzić do powstania pleśni na ramach okiennych. Jak radzić sobie z tym kłopotem? Oto proste rozwiązanie.
Masz wrażenie, że woda regularnie skrapla się na szybach? To zjawisko jest normalne w wielu domach w chłodniejszych miesiącach roku. W tym czasie mniej wietrzymy mieszkania, co powoduje zwiększenie poziomu wilgoci. Wilgotne powietrze gromadzi się na szybkim schładzaniu miejscach, jak okna.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czy warto kupić smartwatch Huawei Watch GT 4?
Zjawisko kondensacji często zauważamy nie tylko w domach, ale także w kuchniach, łazienkach i samochodach. Częste pojawianie się wody na szybach wskazuje na nadmierną wilgotność w pomieszczeniu. Nadmiar wody może prowadzić do pleśnienia mebli oraz ścian. Da się jednak temu zapobiec, oto jak.
Dlaczego warto wietrzyć mieszkanie?
Zbyt wysoka wilgotność to skutek słabej cyrkulacji powietrza. Kiedy ostatnio wietrzyłeś swoje mieszkanie? Jeśli rzadko, to popełniasz błąd. Niezależnie od pogody za oknem warto wietrzyć pomieszczenia przynajmniej 15 minut dziennie. Regularne wietrzenie pozwala obniżyć poziom wilgoci i usuwać z powietrza szkodliwe bakterie.
Prosty trik z TikToka na zaparowane okna
Tik Tok to skarbnica porad domowych. Wiele osób działających na "cleantokrze" prezentuje przepisy na środki czystości z naturalnych i łatwo dostępnych składników. Tiktokerka znana jako Królowa Czystości pokazała swój sposób na usuwanie wilgoci z okien. Kobieta aplikuje na szybę kilka kropel płynu do mycia naczyń, a następnie poleruje do chwili, kiedy powierzchnia staje się wolna od smug. Tworzy to niewidoczną barierę, hamującą skraplanie.
Alternatywą dla płynu do mycia naczyń jest pianka do golenia, która wcierana na powierzchnię także zapobiega skraplaniu się wilgoci. Wystarczy nanieść ją na ściereczkę z mikrofibry i przetrzeć okno lub lustro. Pianka tworzy hydrobarierę, która działa przeciw wilgoci. Warto powtarzać proces co tydzień, by pożegnać się z zaparowanymi oknami.