Jak pozbyć się wilgoci z okien? Wystarczy, że kupisz tę roślinę
Zbyt duża wilgotność w domu sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, co w zimie jest jeszcze bardziej odczuwalne. Na szczęście istnieje kwiat doniczkowy, który skutecznie pochłania wilgoć. Sprawdź, jaką rośliną możemy się posłużyć!
Jak powszechnie wiadomo, nadmierna wilgotność w pomieszczeniach nie sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Długie przebywanie w takim środowisku może prowadzić do kontaktów alergicznych i astmy. Ponadto może wywoływać bóle głowy, mięśni i stawów, a także powodować drażliwość i bezsenność, ponieważ są to idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Krótka piłka, czyli iOS vs. Android - Historie Jutra napędza PLAY #4
Wilgoć w mieszkaniu - jak z nią walczyć?
Chcąc przeciwdziałać grzybom i pleśniom w domu, powinniśmy regularnie wietrzyć pomieszczenia, co nie tylko poprawia obieg powietrza, ale wpływa również pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne. Upewniaj się także, że temperatura w domu jest właściwie utrzymywana, a okna są szczelne - w razie potrzeby używając koców lub starych ręczników, aby je uszczelnić.
Pewne rośliny pomagają w redukcji wilgoci. Wśród nich znajdują się: bluszcz angielski, wężownica oraz skrzydłokwiat. Skrzydłokwiat, który szczególnie zasługuje na uwagę, skutecznie pochłania wilgoć z powietrza w domu. Trzeba jednak pamiętać, by roślina ta nie była łatwo dostępna dla małych dzieci i zwierząt domowych, gdyż dla nich może być niebezpieczna. Idealnym miejscem dla skrzydłokwiatów są parapety lub wysokie szafki w łazience, gdzie dzieci i pupile nie dosięgną.
Jak rośliny pomagają w walce z wilgocią?
Skrzydłokwiat to wyjątkowy kwiat, który łatwo rośnie. Należący do roślin tropikalnych, sprawdzi się najlepiej w wilgotnych warunkach. Co więcej, doskonale absorbuje wilgoć z zaparowanych okien, działa niczym odkurzacz. Skrzydłokwiat dodatkowo oczyszcza powietrze z toksycznych związków, takich jak formaldehyd, benzen, amoniak i tlenek węgla, pochłania także zarodniki pleśni i ogranicza szkodliwe promieniowanie urządzeń elektronicznych.