Razer Hammerhead BT i Hammerhead iOS: nowe słuchawki douszne dla urządzeń mobilnych

Razer Hammerhead BT i Hammerhead iOS: nowe słuchawki douszne dla urządzeń mobilnych

Razer Hammerhead BT i Hammerhead iOS: nowe słuchawki douszne dla urządzeń mobilnych
Jarosław Balcerzak
25.04.2017 05:17, aktualizacja: 10.03.2022 08:22

Renomowana marka rozszerzyła ofertę swoich dousznych słuchawek o dwa modele. Jeden z nich oferuje pracę bezprzewodową, a z drugiego skorzystają posiadacze urządzeń od Apple. Jaką jakość dźwięku mają zapewnić?

Mobilny odsłuch według Razera

Douszne słuchawki Razera goszczą już w sklepach od ponad 3 lat, dostępne obecnie w dwóch wersjach: V2 oraz Pro V2. Producent wyposażył je w wytrzymałe, aluminiowe obudowy i płaski, nieplączący się przewód w charakterystycznym dla marki kolorze. Różnica pomiędzy modelami sprowadza się do obecności mikrofonu i pilota – dostępnych w droższych Pro V2.

Oba warianty cechuje identyczna specyfikacja: pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz, impedancja 32 Ω, skuteczność 102 dB i moc wejściowa max. 5 mW. Do źródła dźwięku są podłączane kątową wtyczką audio jack 3,5 mm, co z czasem uczyniło je niekompatybilnymi z niektórymi smartfonami. Brakowało ponadto wariantu bezprzewodowego, a zatem Razer stworzył kolejne 2 modele.

Obraz

Bluetooth lub złącze Lightning

Wizualnie trudno je od dotychczasowych wersji odróżnić: wciąż dysponują aluminiowymi komorami akustycznymi, a przewody mają płaską formę i agresywną, zieloną barwę. Wewnątrz znalazły się znane już, 10-mm przetworniki, a w fabrycznym komplecie poza słuchawkami nie zabrakło dodatkowych wkładek dousznych oraz pokrowca.

Razer Hammerhead iOS to model dla posiadaczy urządzeń Apple ze złączem Lightning. Ich przewód ma 130 cm długości, a waga wynosi 19,6 grama. Pasmo przenoszenia to typowe 20 Hz – 20 kHz, opór 32 Ω, natomiast skuteczność sięga 102 dB. O czysty i pozbawiony zniekształceń dźwięk dba wbudowany i specjalnie dostrojony przetwornik DAC.

Na przewodzie słuchawek znalazł się 3-przyciskowy pilot z mikrofonem, za którego pomocą można sterować odtwarzaniem muzyki, odbierać połączenia, a także wydawać polecenia głosowe Siri. Dołączona aplikacja pozwala z kolei spersonalizować ustawienia korektora graficznego oraz podświetlenia słuchawek (tryb włączony, wyłączony lub „oddechu”).

Obraz

Dużo bardziej uniwersalny jest model Hammerhead BT, bezprzewodowo łączący się z dowolnymi urządzeniami z systemem Android lub iOS. Słuchawki ważą jedyne 28 gramów, są połączone przewodem o długości 63 cm, a zasięg ich połączenia wynosi 10 metrów. Główny model dysponuje ponadto wygodnym, odczepianym klipsem umożliwiającym przypięcie go do odzieży.

Pasmo przenoszenia ponownie wynosi od 20 Hz do 20 kHz, impedancja 32 Ω, a skuteczność ma wartość 116 dB. Słuchawki wykorzystują wbudowany Bluetooth 4.1 oraz kodek Qualcomm aptX, dzięki którym dźwięk jest odtwarzany w najwyższej jakości i bez najmniejszych opóźnień.

Na baterii o pojemności 160 mAh pracują do 8 godzin, a ich pełne naładowanie zajmuje 120 minut. Również i ten model otrzymał umocowanego na przewodzie, 3-przyciskowego pilota upraszczającego obsługę muzyki i połączeń głosowych.

Obraz

Słuchawki nie tylko dla graczy i fanów marki

Nowe produkty Razera mają do siebie przekonać posiadaczy nowych laptopów i smartfonów, oczekujących najwyższej jakości dźwięku z lekkich i niezwykle poręcznych słuchawek. Rynkowy debiut z pewnością ułatwi im uznanie, na jakie zdążyły sobie zapracować poprzednie dwa modele, chwalone za przemyślaną konstrukcję i czyste, głębokie brzmienie.

Jedynymi przeszkodami na drodze do szerszej popularności może okazać się agresywny design oraz pułap cenowy na którym nie brakuje utytułowanych konkurentów. Sklepowa premiera obu modeli ma nastąpić już wkrótce, a cena każdego z nich wyniesie 109,99 euro (ok. 470 zł). W sprzedaży wciąż są także dostępne wcześniejsze modele: V2 za 209 zł i Pro V2 za 289 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)