Reebok ZigTech - zygzakowata innowacja obuwnicza

Strona głównaReebok ZigTech - zygzakowata innowacja obuwnicza
07.02.2010 20:00
Reebok ZigTech - zygzakowata innowacja obuwnicza
Paweł Piejko
Paweł Piejko

But jaki jest, każdy widzi - rzec by można parafrazując słynny cytat. Nic bardziej mylnego! Jeśli ktokolwiek sądził, że w branży obuwniczej trudno stworzyć coś nowego, powinien spojrzeć na ZigTech. I nie mam tu na myśli pomysłów w rodzaju szpilek dla policjantek, gdyż Reebok twierdzi, że ten niecodzienny design jest logicznie uzasadniony.

*But jaki jest, każdy widzi *- rzec by można parafrazując słynny cytat. Nic bardziej mylnego! Jeśli ktokolwiek sądził, że w branży obuwniczej trudno stworzyć coś nowego, powinien spojrzeć na ZigTech. I nie mam tu na myśli pomysłów w rodzaju

W Reebok ZigTech na pierwszy plan wybija się podeszwa. Wykonana z niezwykle lekkiej, miękkiej pianki, ma wpływać na zmniejszenie zmęczenia mięśni w nodze sportowca. Zygzakowata podeszwa ma ponoć rozładowywać skutki uderzenia piętą o podłoże w trakcie biegu oraz wysyłać zgromadzoną w ten sposób energię wzdłuż buta, aby każdy krok biegacza otrzymał dodatkowego pędu. "To jak napój energetyczny dla stopy" - czytamy w informacji prasowej Reeboka.

"W tradycyjnym bucie, energia powstała w trakcie uderzenia piętą o podłoże rozchodzi się w pionie", powiedział Bill McInnis, odpowiedzialny w Reeboku za innowacje. "Tymczasem Reebok ZigTech sprawia, że ta energia rozchodzi się w poziomie, wzdłuż zygzaka podeszwy i trafia w ten sposób do przedniej części stopy."

398428692252410016

Zdaniem Reeboka, podeszwa mająca minimalny kontakt z podłożem, w połączeniu z lekką, minimalistyczna górną częścią buta, ustanawiają nowe standardy w produkcji obuwia dla sportowców. ZigTech ma sprawić, że kluczowe mięśnie nogi będą wolniej męczyły się oraz pojawi się na nich mniej potu.

Kolekcja ZigTech ma być od marca dostępna w wersjach zarówno męskich, jak i damskich. Agresywne, jaskrawe kolory z pewnością przyciągną uwagę na hali sportowej, więc ZigTech pewnie niezbyt nadaje się dla nieśmiałych. Wielkim fanem Reebok ZigTech jest już ponoć gwiazda NFL Chad Ochocinco, choć Reebok zapewne bez trudu znajdzie kolejnych "entuzjastów".

Reebok ZigTech mają być dostępne w USA od 11 marca, w niewygórowanej cenie 100$. Można się spodziewać, że zygzakowata podeszwa trafi do Europy, więc pewnie już wkrótce ujrzymy ambasadorów Reeboka również na polskich osiedlach, w parkach i na przystankach autobusowych...

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]

Źródło: Businesswire

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)