Rój quadrocopterów przyprawi Cię o ciarki na plecach [wideo]

Te niewielkie latające roboty zrobiły przez ostatni rok niezłą karierę. Coraz częściej można obserwować ich nowe możliwości i zwiększający się zakres potencjalnego wykorzystania. Po raz pierwszy widzę tak duży rój quadrocopterów, a widok manewrujących robotów jest jednocześnie fascynujący i niepokojący.

Rój quadrocopterów przyprawi Cię o ciarki na plecach [wideo]
Grzegorz Nowak

01.02.2012 | aktual.: 10.03.2022 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Te niewielkie latające roboty zrobiły przez ostatni rok niezłą karierę. Coraz częściej można obserwować ich nowe możliwości i zwiększający się zakres potencjalnego wykorzystania. Po raz pierwszy widzę tak duży rój quadrocopterów, a widok manewrujących robotów jest jednocześnie fascynujący i niepokojący.

Quadrocoptery są prawdziwie wszechstronnymi urządzeniami. Potrafią np. latać w formacji jak jeden organizm, niemal natychmiastowo orientować się w przestrzeni czy nawet budować wspólnymi siłami. Teraz potrafią działać w grupie jeszcze lepiej!

Grupa inżynierów i naukowców z KMel Robotics przy Uniwersytecie Stanu Pensylwania wykorzystała 20 quadrocopterów do przetestowania nowego systemu orientacji w przestrzeni. Cztery roboty latające w formacji robiły spore wrażenie, ale 20 maszyn perfekcyjnie radzących sobie na ograniczonym obszarze to już coś zupełnie innego. Roboty dynamicznie reagują na otoczenie i potrafią unikać przeszkód. Wygląda to niesamowicie!

Wróżę tym małym robotom świetlaną przyszłość i myślę, że już niedługo wojsko, policja, a nawet reporterzy i dziennikarze nie będą mogli się obejść bez takich szpiegowskich maluchów. Przedsmak tego, co nas czeka, możecie zobaczyć poniżej.

A Swarm of Nano Quadrotors

Źródło: technabob.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.