Rower Altercycle zmieni ułożenie w zależności od potrzeb

Ciągle pojawiające się koncepty różnego rodzaju rowerów dowodzą, iż niezaprzeczalnie przeżywają one swój renesans. I nie ma się czemu dziwić. Niejednokrotnie rower staje się dużo szybszym i praktyczniejszym środkiem lokomocji od samochodu, zwłaszcza w zakorkowanych miastach.

0sk4r

Ciągle pojawiające się koncepty różnego rodzaju rowerów dowodzą, iż niezaprzeczalnie przeżywają one swój renesans. I nie ma się czemu dziwić. Niejednokrotnie rower staje się dużo szybszym i praktyczniejszym środkiem lokomocji od samochodu, zwłaszcza w zakorkowanych miastach.

Dotychczasowe projekty w dużej mierze bazowały na lekkich i jednocześnie wytrzymałych konstrukcjach, możliwości składania, kompaktowości oraz jak największym komforcie podczas jazdy. Przy tworzeniu Altercycle postawiono nacisk na ostatnią wymienioną cechę.

Kanadyjski projektant Daniel Finkelstein skonstruował rower, na którym można jeździć w pozycji półleżącej, co jest doskonałym rozwiązaniem podczas jazdy rekreacyjnej. Natomiast gdy zmienimy jego ułożenie na pozycję pionową, widocznie zmniejszającą rozstaw osi, uzyskamy znacznie lepszą widoczność oraz możliwość manewrowania, co sprawi, że stanie się on odpowiedni do jazdy po zatłoczonym centrum miasta. Zmiana ułożenia możliwa jest dzięki zastosowaniu sprężyny gazowej wykorzystywanej w fotelach biurowych.

Pomimo tych udogodnień sądzę, że sam design Altercycle'a mógłby być jednak nieco ciekawszy. Nie wiem, czy moja opinia będzie odosobniona, ale rower ten wydaje się nieco toporny. Jeśli chodzi o komfort jazdy - pewnie należałoby go osobiście przetestować.

Źródło: thedesignblog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.