Samowiążące się buty - wreszcie poręczny model [wideo]

Pamiętacie wzorowane na Nike’ach z „Powrotu do Przyszłości” buty, które same się wiązały? Nie wyglądały najlepiej, czego nie można powiedzieć o modelu 2.0.

Samowiążące się buty - wreszcie poręczny model [wideo]
Marek Maruszczak

02.09.2010 | aktual.: 11.03.2022 13:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie wzorowane na Nike’ach z „Powrotu do Przyszłości” buty, które same się wiązały? Nie wyglądały najlepiej, czego nie można powiedzieć o modelu 2.0.

Obie pary samosznurujących się butów stworzyła ta sama osoba - Blake Bevin. Prototyp 2.0 ma jednak znaczną przewagę nad pierwszą wersją wynalazku.

Po pierwsze, wygląda znacznie lepiej, ponieważ mechanizm sznurujący został ukryty w podeszwie buta, a opaski zaciskowe zastąpiono prawdziwymi sznurowadłami. Po drugie, aby zasznurować but, wystarczy włożyć do niego stopę. Wewnątrz znajduje się bowiem również włącznik mechanizmu.

Świecące kółko może być zarówno wadą, jak i zaletą, więc nie ma sensu go oceniać. W każdym razie wygląda na to, że Blake ma poważne plany i zamierza wprowadzić swój wynalazek na sklepowe półki.

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.