Sennheiser PXC 550: słuchawki Bluetooth dla wymagających

Sennheiser PXC 550: słuchawki Bluetooth dla wymagających

Sennheiser PXC 550 Wireless
Sennheiser PXC 550 Wireless
Jarosław Balcerzak
12.07.2016 08:36, aktualizacja: 10.03.2022 09:39

Zaprezentowane przez firmę Sennheiser, nowe słuchawki Bluetooth, łączą wysoką jakość dźwięku z interesującymi funkcjami. Co godnego uwagi oferują?

Wygląd i brzmienie, czyli jak się wyróżnić?

Wybór na rynku słuchawek bezprzewodowych jest już bardzo duży. Znajdziemy na nim produkty kierowane do entuzjastów gier, muzyki czy dedykowane do mobilnej pracy z urządzeniami przenośnymi.

Kolejne modele urządzeń wyróżnia najczęściej nieco zmieniona stylistyka, czas pracy na wbudowanej baterii i niewielkie zmiany w charakterystyce odtwarzanego dźwięku. Firma Sennheiser postanowiła to zmienić, ogłaszając premierę modelu PXC 550 Wireless.

Wizualnie ma się on wyróżniać nie tylko eleganckim i stonowanym wyglądem, łączącym matową czerń ze srebrnymi wykończeniami, lecz także ponadprzeciętnymi parametrami odsłuchu. Docelową grupą odbiorców mają być entuzjaści muzyki oraz klienci biznesowi nieuznający kompromisów i tak też prezentuje się kampania produktu, której twarzą jest podróżujący biznesmen.

Sennheiser PXC 550 Wireless
Sennheiser PXC 550 Wireless

Brzmienie bez kompromisów

Specyfikacja techniczna nowego modelu prezentuje się obiecująco i wróży mu udany debiut. Szeroki zakres odtwarzanych częstotliwości, znikomy stopień zniekształceń oraz obsługa standardu Bluetooth 4.2 zapowiadają słuchawki nie ustępujące wielu rozwiązaniom przewodowym.

Trafionym pomysłem powinien się okazać autorski system aktywnego wytłumiania hałasu, pozwalający cieszyć się muzyką w sąsiedztwie ruchliwej ulicy czy lotniska. Warty odnotowania jest również długi, 30-godzinny czas pracy w trybie bezprzewodowym, a także wbudowany trackpad, pozwalający na sterowanie funkcjami odtwarzacza muzyki.

Wyposażenie produktu nie rozczarowuje. W podróżnym etui poza kablem do ładowania i dwoma adapterami znajdziemy również przewód microjack, umożliwiający przewodowe podłączenie słuchawek.

Sennheiser PXC 550 Wireless
Sennheiser PXC 550 Wireless

Słuchawki uniwersalne, choć nie dla każdego

Choć na oficjalne recenzje jest jeszcze zbyt wcześnie, można spodziewać się że i tym razem Sennheiser zadba o wysoką jakość wykonania produktu.

Słuchawki sprawdzą się świetnie zarówno podłączone pod domowy system audio, jak i pod tablet czy smartfona. Ich duże możliwości są jednak kierowane do entuzjastów muzyki gotowych zapłacić za brzmienie premium niemałą kwotę 399 euro. Do sprzedaży trafią pod koniec lipca.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)