Sony planuje wprowadzić wsteczną kompatybilność dla PlayStation?

Być może nadeszła ta utęskniona przez wielu chwila, kiedy na PlayStation 3 będzie można zagrać w tytuły z pierwszej generacji PS oraz z PS2. A wszystko to dzięki możliwej współpracy Sony i Gaikai.

Fot. wikipedia.org
Fot. wikipedia.org
Kamil Nowotnik

Być może nadeszła ta utęskniona przez wielu chwila, kiedy na PlayStation 3 będzie można zagrać w tytuły z pierwszej generacji PS oraz z PS2. A wszystko to dzięki możliwej współpracy Sony i Gaikai.

Od pewnego czasu firma Sony myśli o tym, jak sprawić, by ich produkty oparły się piratom. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem problemu jest rozwinięcie pomysłu studia Blizzard z Diablo 3, a więc wymóg stałego dostępu do Internetu, nawet gdy chcemy pograć sami. To z kolei prowadzi do promowania idei tzw. grania w chmurze (tu na scenę wkracza Gaikai). Innymi słowy: gracz nie ma fizycznego nośnika z grą, nie ma nawet tej  gry na swoim dysku, tylko "wypożycza" ją od usługodawcy.

Niejako skutkiem ubocznym tego niezwykle uciążliwego dla graczy pomysłu jest możliwość streamowania starszych gier. Znika tu co prawda problem emulacji (w tym artykule przeczytasz, jak w Windowsie uruchomić stare gry), a więc obciążenie sprzętowe nie będzie nękało zwykłego gracza - on będzie miał inne problemy. Jakie? Opcji założenia chomąta jest wiele.

Fot. gram.pl
Fot. gram.pl

O braku możliwości odsprzedania czy pożyczenia gry koledze nie wspomnę. Abonament! To słowo ciśnie się na usta od razu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja i miliony innych graczy i tak to kupimy, jeśli będziemy chcieli grać w nowe, jak i stare gry.

Źródło: technabob.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.