Super magnesy od NASA sprawiają, że myszy lewitują

Naukowcom z NASA udało się stworzyć magnesy o tak dużej sile, że myszy wystawione na ich działanie dosłownie odlatują.

Super magnesy od NASA sprawiają, że myszy lewitują
Marek Maruszczak

Naukowcom z NASA udało się stworzyć magnesy o tak dużej sile, że myszy wystawione na ich działanie dosłownie odlatują.

Magnesy są dziełem uczonych z laboratorium NASA w Pasadenie. Po raz pierwszy udało się uzyskać pole magnetyczne zdolne do podniesienia zwierzęcia tej wielkości. Poprzednio podobne wyniki uzyskiwano jedynie z żabami i robakami.

Jak to wszystko działa? Magnesy odpychają wodę, która znajduje się w myszach i gryzonie zaczynają lewitować. Co ciekawe, wobec minimalnego tarcia, zwierzęta raz wprawione w ruch,  zaczynają się obracać z coraz większą prędkością. W efekcie odlatują również w przenośni.

Kiedy tylko uda mi się znaleźć nagranie obrazujące działanie wynalazku amerykańskich uczonych, będziecie mogli je obejrzeć na Gadżetomanii.

Większość magnesów tego typu do poprawnego działania potrzebuje bardzo niskich temperatur. W przypadku tych wynalezionych przez NASA wszystko odbywa się w temperaturze pokojowej.

No dobrze, to kto właśnie „pomyślał, że znalazł nowe hobby”?

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.