Szadź wkrótce na Player.pl. Platforma coraz bardziej zaczyna przypominać polskiego Netfliksa

Szadź wkrótce na Player.pl. Platforma coraz bardziej zaczyna przypominać polskiego Netfliksa
Adam Bednarek

17.04.2020 11:10, aktual.: 09.03.2022 08:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Szadź" to kolejna nowość, która wkrótce pojawi się na Player.pl. Biorąc pod uwagę fakt, że w serwisie niedawno wylądowała "Sala Samobójców: Hejter", platforma wyrasta na ciekawą, krajową konkurencję dla Netfliksa czy HBO Go.

"Szadź" zadebiutuje na player.pl jeszcze w tym miesiącu - 30 kwietnia. Serial powstał na motywach powieści Igora Brejdyganta. W rolach głównych zobaczymy Macieja Stuhra oraz Aleksandrę Popławską.

Fabuła serialu skupia się wokół śledztwa prowadzonego przez komisarz Agnieszkę Polkowską (Aleksandra Popławska). Gdy w pobliżu Opola zostają znalezione zwłoki młodej dziewczyny policja przypuszcza, że może to być zbrodnia na tle religijnym. Szczególną uwagę zwraca pozostawiony na ciele ofiary medalik z figurką Serafina. Wszystko wskazuje również na to, że sprawcą jest seryjny morderca. Śledztwem zaczyna interesować się Komenda Wojewódzka, która wysyła na miejsce komisarza Mrówca (Bartosz Gelner). Początki jego współpracy z Polkowską nie będą należały do najłatwiejszych. W tym czasie Piotr Wolnicki (Maciej Stuhr) rozpoczyna kolejne zajęcia na uczelni. Jego uwagę zwraca jedna ze studentek.

  • "Szadź", podobnie jak "Chyłka", to produkcja Player Original i kolejny krok w budowaniu biblioteki naszego własnego kontentu - podkreślił Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający serwisu Player.

Wcześniej na platformie pojawił się film "Sala Samobójców: Hejter". Nie jest to wprawdzie autorska, oryginalna produkcja Playera, ale szybka premiera i tak była dużym wydarzeniem. W końcu niedawno obraz Jana Komasy można było oglądać na dużym ekranie. Ze względu na koronawirusa i zamknięcie sal kinowych dystrybutor zdecydował się przenieść hit do serwisu VOD.

Ostatnie działania Playera mogą być zapowiedzią próby stworzenia jeszcze większej konkurencji dla światowych gigantów na polskim rynku. W październiku 2019 roku właściciel TVN, firma Discovery, wraz z Cyfrowym Polsatem zapowiedzieli wspólną platformę VOD, która może połączyć lub zastąpić Iplę oraz Player.pl.

Już wówczas podkreślono, że nowy podmiot ma zająć się także tworzeniem własnych, autorskich treści.

Póki co Netfliksowi trudno będzie zagrozić, tym bardziej że przymusowa izolacja sprzyja platformie - ruch w kraju rośnie. Ale im więcej dobrych polskich produkcji, tym większa szansa na walkę z gigantem. Netflix zdaje sobie sprawę, że polski widz chce oglądać krajowe produkcje - niedawno na platformie pojawiły się takie obrazy jak "Bad Boy", "365 dni" czy pierwszy polski slasher "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Rodzime tytuły z miejsca trafiły do TOP 10 oglądanych filmów w Polsce na Netfliksie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)