Tak się gra Wiilotem na bębnach (wideo)

Patrick Flanagan jest niezwykłym kompozytorem i innowatorem w w pewnej dziedzinie muzyki. Otóż dzięki Wiilotom jest w stanie "wybębnić" niesamowite, dynamiczne i ciekawe perkusyjne kawałki. Sam sprzęt wygląda skomplikowanie i fascynująco, ale działa płynnie i bez zarzutów.

Tak się gra Wiilotem na bębnach (wideo)
Marcin Krzewicki

22.02.2010 | aktual.: 11.03.2022 16:01

Patrick Flanagan jest niezwykłym kompozytorem i innowatorem w w pewnej dziedzinie muzyki. Otóż dzięki Wiilotom jest w stanie "wybębnić" niesamowite, dynamiczne i ciekawe perkusyjne kawałki. Sam sprzęt wygląda skomplikowanie i fascynująco, ale działa płynnie i bez zarzutów.

Zespół instrumentów ochrzczony przez ich twórcę jako Jazari kontrolowany jest przed dwa Wiiloty. Każdy przycisk znajdujący się na kontrolerze odpowiada za uruchomienie poszczególnej sekcji wytwarzającej konkretny dźwięk. Obrócenie pilota w lewą czy prawą stronę powoduje zwalnianie lub przyspieszanie częstotliwości uderzeń w bębny. W podobny sposób możliwa jest korekcja głośności. Kombinacja wszystkich możliwych funkcji daje niesamowite efekty dźwiękowe z najwyższą jakością i precyzją ich wykonania.

Mógłbym szczegółowo rozpisywać się na temat zasady działania całej instalacji, ale najlepiej zobrazują to Wam dwa materiały wideo. W pierwszym z nich zobaczycie na co stać bębenki zintegrowane z Wiilotami, a na drugim autor projektu, krok po kroku zaprezentuje poszczególne ruchy, przyciski i schematy odpowiadające za powstawanie dźwięku.

Pomysł i wykonanie jest innowacyjne, ciekawe i bardzo gadżeciarskie. Podejrzewam, że sprzedaż konsoli Wii mogłaby znacznie wzrosnąć, jeśli w niektórych zestawach znajdowałyby się podobne, mniej skomplikowane i miniaturowe wersje takich instrumentów.

Źródło: popsci

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.