Ticwatch Pro – smartwatch bliski ideału. Długi czas działania i dwa ekrany

Ticwatch Pro – smartwatch bliski ideału. Długi czas działania i dwa ekrany
12.07.2018 13:19
Ticwatch Pro - smartwatch z dwoma ekranami
Ticwatch Pro - smartwatch z dwoma ekranami

Jedną z największych wad smartwatchy jest krótki czas działania. Ticwatch Pro rozwiązuje ten problem. Dzięki pomysłowemu rozwiązaniu smartwatch może pracować nawet 30 dni.

Choć oferta smartwatchy jest całkiem pokaźna, to ten rodzaj elektronicznych gadżetów nie cieszy się wielką popularnością. Duży wpływ na ten stan rzeczy ma krótki czas działania. O ile zwykły zegarek kwarcowy potrafi działać na jednej baterii przez wiele lat, to niektóre smartwatche nie wytrzymują nawet doby.

Pomysł na rozwiązanie tego problemu przedstawili twórcy zegarka Ticwatch Pro. Na pierwszy rzut oka to dość typowy, stylizowany na tradycyjny czasomierz smartwatch. Urządzenie działa pod kontrolą Wear OS (dawniej Android Wear), oferuje typowe dla tej kategorii sprzętu funkcje i ma dotykowy ekran OLED.

Ticwatch Pro - smartwatch z dwoma ekranami
Ticwatch Pro - smartwatch z dwoma ekranami

Ticwatch Pro – smartwatch z dwoma ekranami

Największym atutem smartwatcha jest jednak to, czego w pierwszej chwili nie zauważymy. Okazuje się bowiem, że zegarek został wyposażony w dwa ekrany. Jeden z nich widać – zajmuje miejsce cyferblatu. Gdzie w takim razie znalazł się drugi?

Dokładnie w tym samym miejscu! Ticwatch Pro został bowiem wyposażony w dwa ekrany, umieszczone jeden za drugim. Zewnętrzny to przezroczysty wyświetlacz FSTN LCD, pod którym kryje się właściwy, kolorowy ekran OLED. Czemu ma służyć takie rozwiązanie?

Ticwatch Pro - smartwatch z dwoma ekranami
Ticwatch Pro - smartwatch z dwoma ekranami

Smartwatch, który oszczędza energię

Sednem pomysłu jest oszczędność energii. Gdy nie musimy się o nią martwić – możemy korzystać z kolorowego wyświetlacza. Gdy jednak zależy nam na jak najdłuższym czasie działania smartwatcha, możemy wyłączyć kolorowy ekran i uaktywnić górny, potrzebujący niewielkiej ilości prądu.

Smartwatch może sam rozpoznawać, czy faktycznie korzystamy z funkcji smart i – jeśli nie są potrzebne – samodzielnie przełączać się w tryb oszczędzania energii.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

30 dni pracy

Co więcej, nawet w przypadku gdy aktywny jest górny, „oszczędny” wyświetlacz, smartwatch nadal monitoruje naszą aktywność i wyświetla na ekranie zarówno godzinę, jak i różne dotyczące użytkownika informacje. Producent zapewnia, że w trybie smart zegarek wytrzyma dwie doby, a po przełączeniu w tryb oszczędny czas działania ma wydłużyć się do 30 dni.

To wynik, który robi wrażenie, a zarazem odpowiedź na jeden z największych problemów, trapiących branżę smartwatchy. Ticwatch Pro jest już dostępny w sprzedaży – cena smartwatcha, wraz z wysyłką do Polski, to 325 dol., czyli około 1200 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)