Tt eSPORTS Black FP: gamingowa mysz ze skanerem linii papilarnych

Już wkrótce o wiele łatwiej i bezpiecznie zalogujemy się na komputerze i stronach internetowych. Umożliwi to nowa mysz do gier od Tt eSPORTS, wyposażona w zaawansowany skaner od Synaptics. W jaki sposób działa?

Tt eSPORTS Black FP: gamingowa mysz ze skanerem linii papilarnych
Jarosław Balcerzak

19.10.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:12

Nietypowa mysz w klasycznej formie

Możliwość logowania się w Windowsie 10 dzięki kamerom IR staje się coraz powszechniejsza – wspierający ją sprzęt trafia do niemal wszystkich premierowych laptopów, komputerów AiO i niektórych monitorów. Tymczasem należący do Thermaltake’a Tt eSPORTS opracował jeszcze wygodniejszy i nie mniej bezpieczny sposób na autoryzację użytkownika.

Black FP to połączenie rozbudowanej myszy do gier z zaawansowanym skanerem linii papilarnych kciuka. Urządzenie o wymiarach 121 × 69 × 41 mm wyposażono w 7 programowalnych przycisków, wytrzymałe teflonowe ślizgacze i okryto z zewnątrz zapewniającą pewny chwyt, matową powłoką soft touch.

Obraz

Laserowy sensor i mikroprzełączniki Omrona

Black FP posiada trzystrefowe podświetlenie LED w kolorze czerwonym (i dwóch trybach świecenia) oraz czterostopniowy wyświetlacz czułości DPI. Waga jest regulowana pięcioma dołączonymi ciężarkami o łącznej wadze 22.5 g. Programowalne przyciski dzięki 5 profilom ustawień pozwalają zapisać łącznie nawet 35 makr.

Wyprofilowana dla osób praworęcznych mysz korzysta z sensora AVAGO 9500, zapewniającego od 100 do 5700 DPI. Maksymalna szybkość śledzenia wynosi 150 IPS, akceleracja 30 G, a częstotliwość raportowania 1000 Hz. Równie interesująco prezentują się mikroprzełączniki Omrona o żywotności 5 mln kliknięć.

Obraz

Umieszczony pod kciukiem skaner w technologii „Iron Veil” stworzył Synaptics. Umożliwia on częściowy odczyt odcisku palca w czasie zaledwie 0.2 sekundy. Równie zaawansowane jest zastosowane przez Tt eSPORTS 256-bitowe szyfrowanie danych: spełnia wytyczne amerykańskiego Narodowego Instytutu Standardów i Technologii (NIST), agencji NSA oraz standard FIDO-UAF.

Możliwości i wygoda, jaką stwarza tak umieszczony skaner są bardzo duże. Przy pomocy myszy możemy bezpiecznie zalogować się nie tylko w systemie komputera, ale także w sieciach społecznościowych, grach, zabezpieczonych folderach lub plikach, a także uwierzytelniać mikrotransakcje.

TteSPORTS Black FP Gaming Mouse with Fingerprint Security

Obraz

Technologiczna niekonsekwencja

Mysz Black FP jest pełna sprzeczności. Z jednej strony wnosi najwyższej klasy technologię zapewniającą bezpieczeństwo, z drugiej – zdaje się zapominać, że jest kierowana do graczy. Sensor AVAGO 9500 jest już dostępny na rynku naprawdę długo i trafia dziś także do budżetowych myszy gamingowych za ok. 100 zł. 5700 DPI w 2016 roku to stanowczo zbyt słaby wynik.

Szkoda również przełączników, które w tym przedziale cenowym powinny deklarować 10 mln przyciśnięć. Listę błędów zamyka brak oficjalnej informacji nt. wagi myszy. Black FP wyceniona na 59.99 dol. czeka więc niełatwy start na wymagającym i konkurencyjnym rynku. Niekoniecznie ceniącym bezpieczeństwo bardziej od sensorów PixArt i pięciocyfrowego DPI.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.