Świetna funkcja tostera. Niektórzy nie wiedzą o jej istnieniu

toster
toster
Źródło zdjęć: © Pixabay
Mateusz Tomczak

28.06.2023 13:43, aktual.: 03.07.2024 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Toster to popularne urządzenie, które można znaleźć w kuchniach na całym świecie. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że jego czyszczenie nie musi być problematyczne. Wystarczy wiedzieć o tej funkcji.

W mediach społecznościowych co jakiś czas bardzo duże zasięgi generują materiały wideo pokazujące coś z pozoru oczywistego. Liczba odsłon oraz treść komentarzy dowodzą, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak prawidłowo korzystać np. ze zmywarki, piekarnika czy tostera. Tym razem w centrum uwagi znalazł się ten ostatni.

Szybkie czyszczenie tostera

Jak szybko i bezproblemowo pozbyć się resztek okruchów z tostera? Odpowiedź jest uzależniona nie tylko od posiadanego modelu, ale też znajomości jego obsługi.

Długo jedynym sposobem pozostawało odwracanie tostera i wytrząsanie resztek. Teraz producenci coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i wyposażają te urządzenia w specjalne tacki znajdujące się na dole obudowy. Można je wysunąć i tym samym błyskawicznie pozbyć się resztek pieczywa i innych niechcianych elementów.

Czy jest to coś, o czym wie każdy? Okazuje się, że nie. Doskonale pokazują to reakcje na filmik zamieszczony w serwisie TikTok, który skupia się na wspomnianej tacce z tostera, którą warto systematycznie opróżniać. Najbardziej zaskoczeni taką funkcjonalnością wydają się młodzi użytkownicy, a TikTok to serwis, który jest przez nich zdominowany. Starsi i wszyscy bardziej świadomi przecierają oczy ze zdumienia, że ktoś mógł o tym nie wiedzieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto dbać o czystość tostera. I robić to bezpiecznie

Zachowanie czystości w kuchni jest bardzo istotne. Zwłaszcza w miejscach oraz w urządzeniach, które służą do przygotowywania posiłków.

Długo zalegające w tosterze resztki pieczywa nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą stać się siedliskiem bakterii. W skrajnych przypadkach, przy zbyt dużej ilości resztek może dojść do niebezpiecznych sytuacji, nieprawidłowego działania urządzenia, a nawet zwarcia.

Warto pamiętać, że sam proces czyszczenia należy przeprowadzać w sposób bezpieczny. Należy robić to w momencie gdy urządzenie nie jest rozgrzane. Powinno się też odłączyć je od zasilania. To warunek bezwzględny zwłaszcza przy dokładnym czyszczeniu wnętrza.

Mateusz Tomczak, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)