Lubisz popcorn? Po tym filmie możesz być w szoku

Lubisz popcorn? Po tym filmie możesz być w szoku

popcorn
popcorn
Źródło zdjęć: © unsplash
Mateusz Tomczak
15.05.2023 13:50

TikTok podobija kolejne nagranie. Tym razem chodzi o materiał, którego autor pokazuje, że niepęknięte ziarenka popcornu nie muszą być problemem.

Popcorn to jedna z najpopularniejszych przekąsek. W czym tkwi jego popularność? Wydaje się, że nie tylko w smaku, ale również w nieskomplikowanym procesie przyrządzenia. Każdy może zrobić to błyskawicznie w piekarniku czy w mikrofalówce. Problemem często okazują się jednak niepęknięte ziarenka popcornu. A wcale nie musi tak być. Wystarczy znać ten trik.

Sekret opakowania z popcornem

Użytkownik prowadzący w serwisie TikTok konto pod nazwą jordan_the_stallion8 zaskoczył wiele osób ujawniając sekret, jaki skrywa torba z popcornem.

Jak widać, również sam autor jest zaskoczony tym, co udało mu się ustalić. Dowiedział się do czego służy maleńka przestrzeń wzdłuż "szwu" opakowania, która pojawia się w momencie jego pęknięcia. Ujście powietrza? Wiele osób tak obstawiało. To element, dzięki któremu po odwróceniu torebki można wytrząsnąć niepęknięte ziarenka popcornu, na które nikt nie lubi natrafić podczas jedzenia.

Autor nagrania zdecydował się nawet na telefon do producenta, który potwierdził właśnie takie przeznaczenie omawianego elementu. Konsultant dodał, że "wszyscy o tym wiedzą". Sądząc po zasięgach nagrania i reakcjach wielu innych użytkowników TikToka, raczej nie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zrobić dobry popcorn?

Poza wyżej wymienionym trikiem warno znać też kilka innych. To właściwie podstawowe zasady, które uznawane są za kluczowe podczas przygotowywania popcornu. Trzeba pamiętać o odpowiednim rozgrzaniu mikrofalówki, a torebkę z kukurydzą (ewentualnie miseczkę przykrytą np. talerzem) umieścić jak najbliżej środka urządzenia.

Jeśli natomiast jesteś na etapie wyboru mikrofalówki do swojego domu lub mieszkania, kilka cennych wskazówek najdziesz w naszym poradniku dotyczącym tego typu sprzętu.

Mateusz Tomczak, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)