Ukryta funkcja zmywarki. Przydaje się, a mało kto ją zna

Dodatkowe kółka w zmywarce.
Dodatkowe kółka w zmywarce.
Źródło zdjęć: © Gadżetomania.pl | Norbert Garbarek
Norbert Garbarek

30.05.2023 13:40, aktual.: 25.04.2024 08:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Woda po zmywaniu w zmywarce pozostaje na szklankach, kubkach i miskach? Jeśli i tobie przytrafia się ten problem, istnieje prosty sposób, którym można go wyeliminować. Wystarczy znać trik, który wykorzystasz w większości zmywarek.

Osadzająca się na szklankach, miskach i wszelkich innych elementach zastawy stołowej woda po myciu w zmywarce jest problemem z kilku powodów. Przede wszystkim – wyciągając najpierw naczynia z górnej półki, często polewamy wodą suche naczynia na najniższym poziomie. To sprawia, że zastawę trzeba ręcznie przecierać i w efekcie zmywarka zamiast oszczędzać czas, sprawia, że wymaga poświęcenia dodatkowego czasu. Zupełnie niepotrzebnie.

Często też podczas wyciągania naczyń z tego jednego z podstawowych urządzeń gospodarstwa domowego może się zdarzyć, że zachlapiesz wodą ubrania, podłogę, szafki lub blaty kuchenne. W teorii nie jest to wielki problem, bo ów płyn jest czystą wodą – nie po to jednak korzysta się ze zmywarki, aby podczas jej używania, generować sobie dodatkowe zajęcie. Z problemem pozostającej na naczyniach wody można sobie poradzić opróżniając najpierw dolną szufladę zmywarki. Jest jednak dużo lepszy trik, aby rozwiązać ten problem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Woda osadza się na naczyniach w zmywarce. Jak to rozwiązać?

Wcale nie trzeba szukać półśrodków w próbie rozwiązania problemu osadzającej się wody na naczyniach w zmywarce. Istnieje sposób, który można sprawdzić w niemal każdej zmywarce. Jak to zrobić? Przede wszystkim sprawdź, czy na bokach górnej szuflady twojej zmywarki są dodatkowe kółka. Zlokalizujesz je bez trudu, bowiem nie są one połączone z żadną prowadnicą.

Dodatkowe kółka w zmywarce, które sprawią, że woda nie będzie osadzać się na naczyniach.
Dodatkowe kółka w zmywarce, które sprawią, że woda nie będzie osadzać się na naczyniach.© Gadżetomania.pl | Norbert Garbarek

Kiedy już uda ci się potwierdzić, że twoja zmywarka ma zestaw dodatkowych kółeczek, a więc możliwość regulacji wysokości górnej szuflady, opróżnij całą zmywarkę. Maksymalnie wysuń górną szufladę i delikatnie unieś ją ku górze trzymając z przodu. W tym momencie powinno się zwolnić przednie kółko. W kolejnym kroku (stabilnie trzymając szufladę) wyciągnij ją dalej do momentu, kiedy tylne kółko znajdzie się na końcu prowadnicy. Znów unieś szufladę z przodu u zwolnij je.

To już właściwie połowa sukcesu. Po zwolnieniu pierwszych dwóch kółek z szyny wystarczy, że zaczniesz wsuwać górną szufladę z powrotem – umieszczając na prowadnicy górne kółko (to, które zlokalizowałeś przed przystąpieniem do działania). Wsuwaj szufladę tak długo, aż na prowadnicę trafi drugie kółko.

W tym momencie właściwie zadanie można uznać za zakończone. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić, czy szuflada została właściwie umieszczona na prowadnicy. W tym celu spróbuj poruszać nią na boki, w górę i w dół. Jeśli konstrukcja jest stabilna, możesz umieszczać na niej naczynia i cieszyć się brakiem osadzającej się wody po zmywaniu.

Norbert Garbarek, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)