Wagi łazienkowe: od najprostszych po najbardziej zaawansowane modele

Waga łazienkowa przydaje się wszystkim: i sportowcom, i osobom z otyłością. Jeśli jesteście na diecie lub po prostu chcecie mieć masę ciała pod kontrolą, powinniście się w nią zaopatrzyć. Przetrząsnęliśmy internet w poszukiwaniu najlepszych i najbardziej zróżnicowanych modeli wag łazienkowych. Oto one.

Waga łazienkowa pozwala na bieżąco kontrolować swoją dietę i aktywność
Waga łazienkowa pozwala na bieżąco kontrolować swoją dietę i aktywność
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/kuppa_rock
Tomasz Karkuć

Waga łazienkowa – mechaniczna czy elektroniczna?

Na dwa podstawowe rodzaje wag łazienkowych składają się mechaniczne wagi łazienkowe i elektroniczne wagi łazienkowe.

Mniej zalet mają mechaniczne wagi łazienkowe, które nie oferują nic poza zmierzeniem swojego ciężaru ciała, co robią zresztą mniej dokładnie niż sprzęty elektroniczne. Jednak dzięki temu, że analogowe wagi łazienkowe są mniej zaawansowane technologicznie, rzadziej się psują, co dla wielu z was ma pewnie duże znaczenie.

Cena mechanicznych wag łazienkowych jest o wiele niższa niż elektrycznych, dlatego możecie zainwestować w ten sprzęt, jeśli zamierzacie ważyć się tylko sporadycznie.

Szukacie taniej wagi łazienkowej? Ten model to prawdziwa okazja:

Jednak nawet cyfrowe wagi łazienkowe nie muszą kosztować dużo - pod warunkiem, że wybierzecie prostszy sprzęt. Tanie elektroniczne wagi łazienkowe mogą kosztować jedynie 20-30 zł więcej niż analogowe urządzenia, a przy tym dokonywać bardziej dokładnego pomiaru. Niektóre mechaniczne wagi łazienkowe mierzą z dokładnością do 2 kg, co jest zdecydowanie zbyt dużym marginesem błędu, tymczasem nawet nie najlepszej jakości przyrządy elektroniczne mogą się "pomylić" raptem o kilogram.

Interesuje was zakup elektronicznej wagi łazienkowej? Ten model to prawdziwa cenowa okazja:

Jak wybrać najlepszą elektroniczną wagę łazienkową?

Jeśli wolelibyście mieć w swoim domu elektroniczną wagę łazienkową, to dobra wiadomość jest taka, że wśród tych urządzeń panuje ogromny wybór. W związku z tym trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując elektroniczną wagę łazienkową.

Zwykle ignorowana jest jakość wykonania wagi łazienkowej. Tymczasem to od niej zależy, jak długo będziecie mogli korzystać ze swojego urządzenia. Dlatego pod żadnym pozorem nie kupujcie plastikowej wagi łazienkowej, która może pęknąć nawet pod niedużym ciężarem ciała. Na szczęście w sklepach jest najwięcej wag łazienkowych z metalu oraz hartowanego szkła, które będą wam służyć latami. Ciekawe, choć rzadko spotykane, są elektroniczne wagi łazienkowe z drewna – również solidne, a przy tym bardzo eleganckie.

Wygląd ma dla was znaczenie? Jeśli tak, to wybierzcie tę atrakcyjną wagę łazienkową:

Coraz popularniejsze stają się wagi łazienkowe z pomiarem tłuszczu. Wynik pomiaru tkanki tłuszczowej jest podawany w procentach i informuje o tym, jaką część masy całego ciała stanowi ten budulec. Funkcja pomiaru tłuszczu charakteryzuje naprawdę dobre wagi łazienkowe, które zwykle mogą też zmierzyć stopień nawodnienia organizmu, masę mięśniową i masę kostną. Tego typu urządzenia cechują się zdecydowanie mniejszym marginesem błędu przy ważeniu, który może wynosić zaledwie 100 g.

Naszym zdaniem ta waga łazienkowa bije inne urządzenia na głowę:

Dla wielu osób ważnym parametrem przy wyborze elektronicznej wagi łazienkowej powinien być zakres pomiaru urządzenia, czyli innymi słowy jego maksymalne obciążenie. Górny limit wielu wag łazienkowych wynosi ledwie 110-130 kg, przez co takie przyrządy nie nadają się dla wielu otyłych osób. Zatem jeśli musicie sporo zrzucić, sięgajcie po wagi łazienkowe z wysoką maksymalną granicą pomiaru.

Osoby z nadwagą powinny mieć duży pożytek z tego modelu:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.