Walizka solarna. Zabierz prąd ze sobą

Walizka solarna. Zabierz prąd ze sobą

Walizka solarna PolarGreen Case
Walizka solarna PolarGreen Case
Źródło zdjęć: © polargreen.es
10.03.2022 07:11, aktualizacja: 10.03.2022 12:12

Fotowoltaika to nie tylko rozległe farmy i przydomowe instalacje stawiane na gruncie lub na dachu. Hiszpańska firma opracowała w pełni mobilne rozwiązanie, które można zabrać ze sobą na przykład na krótką wycieczkę. Chodzi o walizkę solarną.

Hiszpańska firma Polar Development opracowała walizkę solarną. Jest to rozwiązanie, które pozwala generować energię elektryczną dosłownie w każdym miejscu. Tego typu rozwiązania powinny zainteresować na przykład amatorów podróży zakończonych noclegiem pod namiotem.

Walizki opracowane przez firmę z Madrytu są dostępne w trzech wariantach: jeden panel o mocy 200 W, trzy panele o mocy 200 W każdy (łącznie 600 W), 2 panele o mocy 500 W każdy (łącznie 1000 W). Wybór urządzenia zależy od tego, jak chcemy go używać - walizki wyraźnie różnią się masą. Ważą odpowiednio 18, 40 i 65 kilogramów.

PolarGreen Case, jak nazywa się walizka, wyposażona jest także w magazyn energii. Jego pojemność zależy od mocy generatora. Dostępne są warianty o pojemności 414 Wh, 921,16 Wh i 2027 Wh.

Walizki przygotowane przez Polar Development mają posłużyć do zasilania urządzeń, które nie wymagają dużej mocy. Można z nich korzystać do ładowania telefonów, tabletów, laptopów, a także prostych narzędzi, które nie zużywają dużych ilości energii.

W ofercie firmy znalazły się także rozwiązania o większej skali. Chodzi o fotowoltaiczną przyczepę, która dysponuje mocą 6,5 kW, a także kontener fotowoltaiczny. Ten dysponuje mocą do 82 kW.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)