Mobilna instalacja fotowoltaiczna. Ta przyczepa produkuje prąd

We Francji opracowana została mobilna instalacja fotowoltaiczna. Firma Ecosun zaprojektowała przyczepę wyposażoną w panele fotowoltaiczne, falownik i magazyny energii. Zapewnia ona prąd w dowolnym miejscu, bez względu na dostęp do sieci.

Przyczepa Trailer-Watt. Mobilna instalacja fotowoltaiczna
Przyczepa Trailer-Watt. Mobilna instalacja fotowoltaiczna
Źródło zdjęć: © YouTube

Przyczepa Trailer-Watt to projekt francuskiej firmy Ecosun. Ta mobilna instalacja fotowoltaiczna bez problemu jest w stanie zasilić cały budynek - osiąga ona moc nawet 5,4 kWp, a do tego posiada wbudowane magazyny energii i falownik.

Przyczepa fotowoltaiczna składa się z piętnastu modułów fotowoltaicznych, które przy ustawieniu na południe dysponują łączną mocą 5,4 kWp, co pozwoliłoby na spełnienie potrzeb energetycznych typowego gospodarstwa domowego. System wyposażony jest w falownik VICTRON Multiplus II o mocy od 3,5 do 8 kVA. Do tego system wyposażony jest w magazyny energii o pojemności nominalnej od 11,5 do 23 kWh.

Złożona instalacja fotowoltaiczna ma wymiary 6,76 na 2,19 na 1,1 metra. Proces rozkładania instalacji według producenta jest prosty i do wykonania przez jedną osobę w czasie od 5 do 10 minut. Do zwiększenia kąta nachylenia instalacji wykorzystywane są siłowniki hydrauliczne. Po rozłożeniu wymiary całości to 6,76 na 6,20 na 1,10.

System składający się z 15 modułów o mocy 360 Wp każdy w połączeniu z całą konstrukcją i magazynami energii waży łącznie 1,8 tony, w związku z czym, aby ją ciągnąć, potrzeba odpowiednio ciężkiego samochodu, lecz może być to rzecz jasna pojazd osobowy.

Tego typu mobilna instalacja fotowoltaiczna wydaje się być rozwiązaniem idealnym dla osób lubiących wypoczywać w terenie, ale także dla przedsiębiorców, którzy potrzebują prądu tam, gdzie nie ma możliwości wpięcia się do sieci. Warto jednak wspomnieć, że Trailer-Watt może być połączony z siecią przesyłową lub agregatem prądotwórczym, co ma zapewnić podtrzymanie w przypadku zmniejszenia produkcji z modułów fotowoltaicznych.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (15)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.