Xiaomi Mi Air Purifier 2: wydajny oczyszczacz powietrza w kompaktowej obudowie

Czyste powietrze poprawia komfort życia nie tylko alergików, a jego uzyskanie jest naprawdę proste. Inteligentny oczyszczacz marki Xiaomi oferuje skuteczność bliską 100 proc. i obsługę poprzez urządzenia mobilne.

Xiaomi Mi Air Purifier 2: wydajny oczyszczacz powietrza w kompaktowej obudowie
Redakcja Gadżetomanii

20.02.2018 | aktual.: 09.03.2022 10:38

Atrakcyjny design i niewielkie gabaryty

Zanieczyszczenia powietrza są problemem globalnym, choć w Polsce dopiero od niedawna stanowią przedmiot powszechnego zaniepokojenia. Warto więc pamiętać, że w konfrontacji ze smogiem, kurzem czy alergenami możemy nie tylko sprawdzić, ale i zmniejszyć poziom zanieczyszczeń w swoim domu. Pomoże w tym odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza.

Nowym wśród dostępnych w Polsce modelem jest Xiaomi Mi Air Purifier 2, zamknięty w stylowej, białej obudowie o wymiarach 520 × 240 × 240 mm o wadze 4,8 kg. Urządzenie zaprojektowano w estetyczny i nowoczesny sposób, wyposażając je wyłącznie w dwa przyciski i cztery diody. Jego obsługę niemal w całości przeniesiono do dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Obraz

Skuteczność oczyszczania 99,3 proc. i wyższa

Zdolność filtrowania Xiaomi Mi Air Purifier 2 wynosi 330 m³/h w trybie Standard lub nawet 388 m³/h w Super Powerful. Ilość czasu potrzebna na oczyszczenie powietrza w pokoju o powierzchni 7 m2 to zaledwie 3 minuty, zaś w przypadku 23 m2 jest to już 10 minut. Największą wydajność zapewni w pomieszczeniach w zakresie od 21 do 37 m2.

Za skuteczność pracy odpowiada cylindryczny i 3-warstwowy filtr 360˚, składający się z filtra PET, EPA oraz warstwy z węglem aktywnym. Pierwszy z nich ze 100 proc. wydajnością oczyszcza powietrze z dużych cząstek (kurz, włosy, sierść zwierząt), kolejny z pyłków roślin (99,99 %), pyłów zawieszonych PM 2.5 (99,7 proc.), PM 0.5 (99,5 proc.) oraz PM 0.3 (99,3 proc.).

Ostatnia warstwa eliminuje formaldehydy, amoniak i siarkowodór, usuwając tym samym także nieprzyjemne zapachy. Trwałość cylindrycznego filtra ma zapewnić od 3 do 6 miesięcy ciągłej pracy, a jego wymiana trwa nie więcej jak 10 sekund. O stopniu jego zużycia informuje dedykowana aplikacja Mi Home na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

Obraz

Na ekranie smartfona odbywa się także dostosowywanie parametrów pracy urządzenia do rozmiarów pomieszczenia, odczyt bieżącego poziomu zanieczyszczeń, temperatury oraz wilgotności powietrza. Możliwe jest również ustalenie harmonogramu pracy oczyszczacza, obejmującego m.in. planowe włączenie/wyłączenie czy przechodzenie w tryb energooszczędny.

Zużycie prądu i kulturę pracy producent potraktował priorytetowo, dzięki czemu japoński silnik bezszczotkowy marki Nidec pobiera do 58% mniej energii od typowych konstrukcji. Łączny pobór mocy oczyszczacza to jedynie 1,5 W w trybie energooszczędnym, 4,8 W w normalnym oraz 31 W w najwydajniejszym. Natężenie hałasu zredukowano do zaledwie 31 dB.

Obraz

Czyste powietrze w cenie budżetowego smartfona

Drugą generacją Mi Air Purifier Xiaomi udowadnia jak kompaktowe i nowoczesne może być urządzenie tego segmentu. Jego najsilniejsze strony do bez wątpienia atrakcyjny design, wysoka skuteczność pracy i wzorowa oszczędność energii. Sukces odniesie więc nie tylko w ekstremalnie zanieczyszczonych Chinach.

Z czystego powietrza równie chętnie skorzystają alergicy, rodzice zainteresowani zdrowiem pociech, a także wszyscy prowadzący zdrowy styl życia. Dzięki urządzeniom takim jak produkt Xiaomi jest on osiągalny także dla mieszkańców miejskich aglomeracji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.