Wideomania - najlepsze domowe projekty silników magnetycznych i elektromagnetycznych

Strona głównaWideomania - najlepsze domowe projekty silników magnetycznych i elektromagnetycznych
02.05.2010 19:00
Wideomania - najlepsze domowe projekty silników magnetycznych i elektromagnetycznych
Marcin Krzewicki
Marcin Krzewicki

Temat silników magnetycznych był poruszany na łamach Gadżetomanii nie jeden raz. Nie ma się co dziwić, ponieważ wizja własnego i taniego w budowie urządzenia FED (free energy device) może przyczynić się do olbrzymiej redukcji kosztów energii elektrycznej.

Temat silników magnetycznych był poruszany na łamach Gadżetomanii nie jeden raz. Nie ma się co dziwić, ponieważ wizja własnego i taniego w budowie urządzenia FED (free energy device) może przyczynić się do olbrzymiej redukcji kosztów energii elektrycznej.

Na pewno w komentarzach pojawią się wypowiedzi sceptyków na temat tych urządzeń. Jedni uważają, że silniki magnetyczne są lekiem na rosnące ceny energii. Drudzy stanowczo głoszą, że motory może i działają, ale ich wydajność, długotrwałość, albo w ogóle sam sposób działania pozostawia wiele do życzenia. Nie jestem ekspertem w dziedzinie fizyki, więc ograniczę się do prezentacji najciekawszych pomysłów i projektów.

Może zainspiruje to Was do budowy takiego ustrojstwa, a przy odrobinie wytężonej pracy może ktoś zamieni turbinę wiatrową na magnetyczny motor zbudowany głównie z worka magnesów neodymowych.

Magnetic Motor the Chineses will produce it in mass!!

 1. Zacznijmy z grubej rury. Taki magnetyczny kolos powinien zrobić wrażenie na nie jednej osobie. Wyobraźcie sobie ile energii elektrycznej można by wyprodukować z tej machiny montując do osi obrotu koło zamachowe i prądnicę prądu stałego.

The Steorn magnetic motor replication

 1. Nieco mniejszy projekt, który z łatwością można wykonać w domowym zaciszu.
 1. Projekt silnika elektromagnetycznego, który produkuje więcej energii niż jej konsumuje. Gdyby tylko suma wydawanych pieniędzy każdego miesiąca miała wpływ na co raz to większy napływ złotóweczek na konto...
 1. Ten model cechuje się większą precyzję wykonania, ale liczba obrotów na minutę rekompensuje czas włożony w jego budowę.
 1. W tym przypadku może nikt nie zobaczy typowego silnika, ale sam mechanizm działania jest interesujący. Może ten projekt zainspiruje kogoś do stworzenia własnego i niepowtarzalnego modu?

03 - Beyond Steorn, a real permanent magnet motor.

 1. W tym przypadku mamy do czynienia z nieco manualna wersją silnika. Ale skoro już widzieliście kilka innych modeli, nie powinno być przeszkodą stworzenie w pełni perpetualnej wersji. Główną atrakcją tego materiału jest prezentacja moc tej magnetycznego maleństwa. Spójrzcie tylko jak szybko i sprawnie rozpędzono motor przy dość sporym obciążeniu.
 1. A teraz kolejna kruszynka. Łatwy projekt do skopiowania i przetestowania.

Magnet Motor flywheel/generator3

 1. Kolejny motor magnetyczny. Podobny do jednego z wcześniejszych projektów.

MAGNETIC MOTOR (9 Harmonic MPMM k-Mets)

 1. Biurkowa wersja silnika. Do budowy wystarczy taśma izolacyjna, magnesy neodymowe i nakrętka z butelki.
 1. Ten silnik i jego konstruktora powinniście kojarzyć. O tej parze było głośno jakiś czas temu w mediach. Powiedzcie szczerze, czy po obejrzeniu kilku wcześniejszych filmów zmieniliście zdanie co do osiągnięcia tego pana?
 1. To wideo jest esencją dzisiejszej Wideomanii. Waśnie jesteście świadkami produkcji elektrycznej przez motor magnetyczny.

0-PMG-2 FULL CIRCLE

 1. Model zbudowany w oparciu o bramy magnetyczne. Sprawny tak samo jak wcześniejsze silniki.

Magnet motor Free energy Perpetual motion

 1. Krótkie wideo przedstawiające jak to zwykli ludzie, a nie tylko doktorzy i profesorzy, mogę zbudować własny sprzęcik magnetyczny i skierować aprobatę w kierunku zakładu energetycznego.

Możliwe, że już nabraliście sporej ochoty na rzucenie wszystkiego w diabły tylko po to, aby rzucić się w wir pracy nad silnikiem magnetycznym. Zanim jednak zaczniecie, naszkicujcie projekt własnego urządzenia i sprawdźcie ceny magnesów neodymowych. Przy ich zakupie powinniście przeczytać podstawowe informacje o biegunowości, polaryzacji, gęstości energii, a także o materiale z jakiego są wykonane.

Źródło: youtube

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)