Wtyczka nie pasuje do gniazdka? Z ładowarką Zendure Passport Pro podłączysz się do prądu w 200 krajach

Wtyczka nie pasuje do gniazdka? Z ładowarką Zendure Passport Pro podłączysz się do prądu w 200 krajach

Ładowarka Zendure Passport Pro
Ładowarka Zendure Passport Pro
Łukasz Michalik
21.08.2018 12:44, aktualizacja: 09.03.2022 09:13

W użytku jest kilkanaście rodzajów wtyczek i gniazd elektrycznych. Gdy nie ruszamy się z Polski, problem nie jest dotkliwy, bo w naszym kraju popularne są tylko dwa standardy. Kłopoty zaczynają się podczas zagranicznych wyjazdów. Na szczęście istnieje ładowarka, którą podłączymy bez problemu w 200 krajach świata.

Wtyczki i gniazda elektryczne to dobry przykład, do czego prowadzi brak standaryzacji. Na świecie stosuje się liczne, często niezgodne ze sobą standardy, oznaczane literami od A do N. W praktyce oznacza to, że sprzęt wyprodukowany w jednej części świata nie zawsze da się bezproblemowo, bez stosowania przejściówek, podłączyć w innym rejonie globu.

O problemie i jego przyczynach pisał kiedyś Michał Puczyński w artykule „Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach?”, wyjaśniając różnice między standardami zarówno wtyczek, jak i charakterystyki dostępnego w gniazdkach prądu.

Ładowarka Zendure Passport Pro
Ładowarka Zendure Passport Pro

Ułóż sobie własną ładowarkę

Wiedza, że standardy są różne – to jedno. Najważniejsze jest jednak to, co z tą wiedzą zrobimy. Na szczęście zamiast wożenia ze sobą worka przejściówek możemy znaleźć prostsze rozwiązanie. Przykładem pomysłowego obejścia problemu różnych standardów jest uniwersalna ładowarka Zendure Passport Pro.

Ładowarka Zendure Passport Pro
Ładowarka Zendure Passport Pro

Jest ona wyposażona w kilka ruchomych bolców, które możemy – w razie potrzeby – wysuwać, tworząc wtyczkę pasującą do określonego rodzaju gniazda. Sam pomysł nie jest wprawdzie nowy, bo podobne gadżety są dostępne od dawna, jednak w tym przypadku zwraca uwagę wykonanie i troska projektantów o szczegóły.

Passport Pro - The World’s Safest Global Travel Adaptor

Prąd z 200 krajów w zasięgu ręki

Dzięki ładowarce Zendure Passport Pro nie tylko podłączymy się do prądu w co najmniej - jak zapewniają projektanci - 200 krajach świata, ale zrobimy to w bezpieczny sposób. Producenci podkreślają, że to jedna z nielicznych ładowarek kompaktowych z uziemieniem, bezpiecznikiem i blokadą, zabezpieczającą dzieci przed porażeniem prądem.

Zendure Passport Pro została wyposażona w 3 gniazda USB-A i jedno USB-C, oferujące funkcję szybkiego ładowania – jak zapewnia producent, naładowanie do połowy iPhone’a X zajmie zaledwie pół godziny. Ładowarka jest obecnie dostępna w przedsprzedaży na Kickstarterze, gdzie za jeden egzemplarz zapłacimy 35 dol.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)