Deconnect Gloo – piękna ładowarka bezprzewodowa, powerbank i lampa LED w jednym

Ładowarka Gloo
Ładowarka Gloo
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Łukasz Michalik

26.07.2018 11:08, aktual.: 09.03.2022 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co innowacyjnego można zaprezentować, pokazując nową ładowarkę bezprzewodową? W segmencie akcesoriów nudnych jak siedem nieszczęść nowy sprzęt o nazwie Deconnect Gloo prezentuje się niczym Banksy wśród bohomazów osiedlowych wandali. Bezprzewodowa ładowarka nie tylko świetnie wygląda, ale ma również całkiem sensowną, dodatkową funkcję.

Jak wygląda bezprzewodowa ładowarka? Producenci tych, skądinąd przydatnych akcesoriów, przez lata przyzwyczaili nas do wzornictwa o tyle praktycznego, co śmiertelnie nudnego. Doszło do tego, że wśród niezliczonych podkładek czy mat ładujących innowacją wydają się nawet lampki czy monitory z ładowarką wbudowaną w podstawę.

Nic zatem dziwnego, że ładowarka Deconnect Gloo wygląda na tym tle spektakularnie. Marka Deconnect to dzieło zespołu, odpowiedzialnego m.in. za smartwatche MyKronoz, a jej pierwszym produktem jest właśnie Gloo.

Ładowarki Gloo
Ładowarki Gloo© mat. prasowe

Ładowarka bezprzewodowa o ciekawym wzornictwie

To bezprzewodowa ładowarka QI o bardzo nietypowym kształcie. Deconnect Gloo przypomina bowiem… butelkę wykonaną z jasnego szkła. Niebanalna forma nie jest jednak jedynym atutem, bo Gloo – w zależności od potrzeb – może pełnić rolę powerbanku lub wielokolorowej lampy LED.

Co istotne, dzięki wbudowanemu akumulatorowi Gloo może działać zarówno po podłączeniu do sieci, jak i całkowicie autonomicznie - po uprzednim naładowaniu (w tym celu wystarczy postawić "butelkę" na specjalnej podkładce).

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/10]

Gloo jest jednocześnie pełnowartościową stacją ładowania. Może przekazywać energię bezprzewodowo, po oparciu np. smartfona o bok ładowarki, albo przez kabel USB. Zaślepka dwóch gniazd USB pełni wówczas rolę podstawki, na której można oprzeć smartfon.

Gloo - World's first wireless charging bottle

Dwie wersje ładowarki bezprzewodowej Gloo

Urządzenie zostało zaprojektowane w dwóch wersjach, różniących się wielkością – Gloo Regular oraz Gloo Mini. Ta pierwsza, z akumulatorem o pojemności 20 Ah pozwala na ładowanie do 4 urządzeń jednocześnie – 2 przez USB i 2 bezprzewodowo. Mniejsza wersja ma akumulator o pojemności 9600 mAh i obsługuje jednoczesne ładowanie jednego urządzenia bezprzewodowo i dwóch przez USB.

Cena ładowarek, dostępnych na razie w przedsprzedaży na Kickstarterze – to od 59 dol. za mniejszą i od 119 dol. za większy model (odpowiednio ok. 215 i 435 zł).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)