Wystarczy założyć na kaloryfer. Efekt dostrzeżesz od razu

Grzejniki sprzątamy raczej rzadko. To błąd, który może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia. Gromadzi się na nich kurz, który zanieczyszcza powietrze. Jak skutecznie i efektywnie pozbyć się kurzu z kaloryfera?

Jak w prosty sposób wyczyścić kaloryfer?
Jak w prosty sposób wyczyścić kaloryfer?
Źródło zdjęć: © Getty Images | pepifoto

Czyszczenie kaloryferów jest kluczowe, ponieważ kurz zbierający się na ich powierzchni może mieć negatywne skutki zdrowotne. Może wywoływać przewlekłe zmęczenie, łzawienie oczu, złe samopoczucie, bóle głowy oraz alergie, co jest szczególnie niebezpieczne dla osób z alergiami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić realme 11 Pro+?

Trudności w czyszczeniu kaloryferów

Wąskie szczeliny oraz ograniczone miejsce między kaloryferem a ścianą powodują trudności w czyszczeniu, szczególnie w przypadku panelowych modeli. Stare, żeberkowe grzejniki łatwiej jest utrzymać w czystości, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Skuteczny sposób czyszczenia kaloryferów

Skutecznym sposobem na dokładne "odkurzenie" kaloryfera panelowego jest użycie dużego worka na śmieci i suszarki. Należy na dolną część kaloryfera nałożyć worek, a następnie przebić go igłą. Suszarkę stosujemy od góry, co sprawia, że kurz wpada do worka.

Dzięki tej metodzie unikamy unoszenia się kurzu w powietrzu, co poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Jest to prosty sposób na ochronę zdrowia wszystkich domowników, zwłaszcza tych z alergiami.

Regularne czyszczenie kaloryferów jest istotne dla zdrowia, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Dodatkowo warto stosować inne metody na poprawę jakości powietrza, takie jak oczyszczacze powietrza, które wspierają usuwanie zanieczyszczeń i alergenów.

energetykaogrzewaniekaloryfer
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.