Zakładają w Polsce fotowoltaikę. Teraz się chwalą: wyprzedziliśmy Teslę

Zakładają w Polsce fotowoltaikę. Teraz się chwalą: wyprzedziliśmy Teslę

Zakładają w Polsce fotowoltaikę. Teraz się chwalą: wyprzedziliśmy Teslę
Adam Bednarek
01.03.2021 16:04, aktualizacja: 08.03.2022 14:16

Chociaż Elon Musk również posiada firmę zajmującą się energią solarną, ale w tym przypadku powodem do dumy nie są użyte technologie czy dominacja na rynku, a… środek płatności. A jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi bitcoina.

SunRoof wyprzedziło najbogatszego człowieka na Ziemi w czymś innym. Chodzi o przyjmowanie płatności w bitcoinach.

Teraz każdy, kto zechce zamówić panele od tej firmy, może zapłacić cyfrową walutą. Bo czemu nie - mówią przedstawiciele firmy.

W celu umożliwienia większej ilości opcji płatności wprowadzamy sprzedaż dachu za bitcoiny. W naszej filozofii chodzi o wybór. To powinien być Twój wybór, to Twoje pieniądze, Twoja energia. Z naszej strony oferujemy bardziej elastyczny sposób płatności. Jeśli nasi klienci dzisiaj płacą za dach w szwedzkich koronach, polskich złotych lub euro, to czemu nie mieliby płacić bitcoinami?

Co ciekawe, Kaniuk to jeden z pionierów promocji kryptowalut na polskim rynku. Kiedy był odpowiedzialny w 2013 roku za PizzaPortal.pl, już wtedy umożliwił płatność bitcoinem za jedzenie.

Obecnie firma SunRoof jest jedyną na świecie, która oferuje możliwość zakupu dachów solarnych za bitcoiny.

Na polskim rynku dopiero się rozkręcają. Działają od roku, a w tym czasie udało się sprzedać ponad 100 dachów solarnych dla klientów indywidualnych, komercyjnych i samorządowych.

Zbiegło to się z popularnością paneli fotowoltaicznych w Polsce. Nawet popularne telewizyjne platformy pozwalają dziś dodać dachy solarne do telewizyjnej oferty.

Jak zdradził minister klimatu, w maju ubiegłego w Polsce zgłoszono aż 14 tys. wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Mój Prąd".

Zainteresowanie rośnie, a w podbiciu sprzedaży według SunRoof może pomóc bitcoin.

Już dziś otwierając się na bitcoin, przygotowujemy się na przyszłość globalnych transakcji. Planujemy rozwinąć się 10-krotnie na obecnych rynkach, czyli w Szwecji, Norwegii, Niemczech i Polsce. W tym roku uruchomimy Włochy i Hiszpanię, a w USA chcemy być obecni jeszcze przed 2022 rokiem

Wyprzedzenie Tesli może wydawać się tanim chwytem marketingowym, ale akurat jest w tym prawda. Amerykański producent aut elektrycznych kupił najpopularniejszą kryptowalutę za 1,5 mld dolarów, a Tesla w niedalekiej przyszłości zamierza akceptować płatności za samochody w bitcoinie.

To pokazuje inną ciekawą rzecz. Bardzo często małe, młode start-upy mogą wprowadzić nowinki dużo szybciej niż giganci. Jeśli szukać innowacyjnych rozwiązań, to nierzadko właśnie tam, a nie wśród miliarderów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)