Zaprezentowano nowy egzoszkielet. Ten kombinezon zwiększa ludzką siłę

Zaprezentowano nowy egzoszkielet. Ten kombinezon zwiększa ludzką siłę

Zaprezentowano nowy egzoszkielet. Ten kombinezon zwiększa ludzką siłę
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
20.07.2020 21:02, aktualizacja: 08.03.2022 14:48

German Bionic, światowy lider w rozwoju robotycznych egzoszkieletów, zaprezentował najnowszą generację swojego inteligentnego kombinezonu. Cray X usprawnia umiejętności ruchowe i zwiększa siłę osoby, która go nosi.

Cray X 4. generacji został zaprezentowany w zeszłym tygodniu. Rozwiązanie ma na celu zwiększyć siłę danej osoby, dzięki czemu będzie mogła ona przenosić paczki nawet o 28 kg cięższe niż dotychczas. Jednak poza zwiększeniem możliwości fizycznych, German Bionic chce tym rozwiązaniem zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Egzoszkielet został zaprojektowany tak, by zabezpieczać dolne partie pleców, dzięki czemu użytkownik jest w stanie unieść więcej, nie narażając się przy tym na ewentualną kontuzję i zmniejszając ryzyko wystąpienia schorzeń kręgosłupa. Konstrukcja wykonana jest z włókna węglowego, dzięki czemu jest wytrzymalszy i lżejszy niż stal.

Obraz
© fot. materiały prasowe

Producent zauważa, że zastosowanie egzoszkieletu można znaleźć w niemal każdej fabryce, zwiększając wydajność pracowników, nie narażając ich jednocześnie na kontuzje. Jednak German Bionic celuje przede wszystkim w branżę logistyczną i frachtową. Jak zauważył dyrektor generalny niemieckiej firmy, te dwie branże były od początku pandemii COVID-19 pod największą presją.

Zgodnie z zapewnieniem producenta egzoszkielet może działać do 8 godzin na pojedynczym ładowaniu, ale w zestawie dostępne są również akumulatory na wynajem. Jednak koszt takiego "gadżetu" sprawia, że nie każdy może sobie na niego pozwolić. Wynajęcie Cray X na miesiąc kosztuje 699 euro.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)