Zarządzaj swoją pracą i zadaniami z Gmail'em

Nie jest tajemnicą, że Gmail posiada własnego Managera Zadań. Istnieje jednak inny sposób jego użytkowania. Jest to sposób dla tych z Was, których zainteresuje używanie mniejszej ilości różnych aplikacji. Czytajcie dalej a dowiecie się jak on funkcjonuje

Zarządzaj swoją pracą i zadaniami z Gmail'em
Mateusz

14.04.2009 12:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie jest tajemnicą, że Gmail posiada własnego Managera Zadań. Istnieje jednak inny sposób jego użytkowania. Jest to sposób dla tych z Was, których zainteresuje używanie mniejszej ilości różnych aplikacji. Czytajcie dalej a dowiecie się jak on funkcjonuje

Jak uruchomić swój system

Otrzymywałeś mnóstwo e-mailów, zawierające zadania do wykonania. Pomimo tego, że możesz stworzyć zadanie klikając w wiadomości na ?więcej akcji? i następnie ?dodaj zadanie?. Znacznie przyspieszyło to tworzenie i sortowanie mojej listy ?Do zrobienia?.

Praca z "gwiazdami"

W starych dobrych czasach, przed przedstawieniem wielu skrzynek na wiadomości, używaliśmy gwiazdek do

zaznaczania wiadomości, które zawierały pewne informacje wymagające nagminnej uwagi. Działało to dość dobrze, mogliśmy szybko sortować swoje wiadomości i zaglądać jedynie do tych, które były ogwiazdkowane. Gwiazdkowanie stało się jeszcze prostsze dzięki wprowadzeniu "supergwiazd".Dzieląc na różne okna nasze listy ?do zrobienia? praca staje się o wiele szybsza. Dzielimy ?Do zrobienia? np. na ?Bardzo ważne", "Super skomplikowane", "Skrajnie wymagające uwagi".

Łączenie gwiazd i wieloekranowych skrzynek w doskonały Manager Zadań Gmail

Pierwszym krokiem w tworzeniu menadżera zadań w Gmail, używając swoich wiadomości jako przypominaczy, jest zdecydowanie jak chcesz podzielić swoje zadania. Jeżeli chcesz jedną wielką listę ?do zrobienia? wystarczy odseparować wiadomości zaznaczone jako ?do zrobienia? od reszty (więcej o tym jak to zrobić przeczytasz dalej).

Można podzielić listy na wiadomości, które są naprawdę ważne. Poeksperymentuj z dwoma opcjami przedstawionymi poniżej:

  1. Zawsze zaznaczając ważne wiadomości jako ?ważne?
  1. Dodając gwiazdę do ważnych wiadomości.

Plusem drugiej opcji jest możliwość odznaczenia ważności danej wiadomości poprzez ?supergwiazdy?. Czerwony punkt jest najważniejszym znacznikiem ważności wiadomości, żółta gwiazdka oznacza zwykłą ważność. W moim życiu ?pilne? oznacza, że muszę to zrobić w ciągu 24 godzin. To jak Ty to zdefiniujesz, zależy tylko od Ciebie.

Tworzenie wielu skrzynek w jednym oknie w celu zarządzania twoimi zadaniami

Jeżeli potrzebujesz tylko jednego miejsca, by trzymać wszystkie swoje wiadomości ?do zrobienia?, musisz

stworzyć jedną dodatkową skrzynkę w ramach Gmail:

  1. Przechodzimy do sekcji labs w Gmail.
Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/04/picture2.png)
  1. Teraz musisz zjechać w dół i aktywować opcję tworzącą ?wiele skrzynek w ramach Gmail?. Będziesz to widzieć gdzieś po środku drogi. Mimo aktywowania wielu skrzynek, musisz je stworzyć przed ich zobaczeniem na swoim koncie Gmail.
Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/04/picture3.png)
  1. Kliknij na Opcje w Gmail by rozpocząć dodawanie dodatkowych skrzynek przychodzących. W opcjach pojawi się zakładka dedykowana specjalnie Wielu Skrzynkom Przychodzącym (Multiple Inboxes), tuż po aktywowaniu ich w Labs.
Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/04/picture4.png)
  1. Kliknij na Wiele Skrzynek Przychodzących i zobaczysz opcje:
Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/04/picture5.png)
  1. W tym momencie możesz stworzyć reguły filtrujące różne wiadomości rozprowadzające je do różnych skrzynek lub twoich różnych skrzynek ?do zrobienia?. Przykładem tego jak można je zorganizować jest używanie różnych "supergwiazd" dostępnych w Gmail. Nie etykietujemy wiadomości, tylko przyporządkowujemy do nich odpowiednie kolory gwiazdek. Np. ?czerwona gwiazda z wykrzyknikiem? oznacza super ważne zadanie. Żółta gwiazda oznacza połączną z poprzednim zadaniem wiadomość, niebieska oznacza indywidualne zadanie.
  1. Możesz przypisywać różne zadania do różnych etykiet, np. filtrować wiadomości do różnych skrzynek etykietą (Etykieta: ?Etykieta, którą wybierzesz?) lub poprzez status przeczytane/nieprzeczytane. Poniżej widzisz przykład w jaki sposób można zorganizować swoje zadania w ramach Gmail:
Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/04/picture9.png)

Pomimo tego, że zaznaczono pokazywanie 5 wiadomości w swoim panelu wiadomości przychodzących, liczba pokazywanych wiadomości zależy jedynie od Ciebie. By zobaczyć rezultaty w jednym ekranie zaznaczono tu po dwie wiadomości dla każdej ze skrzynek. Tak to wygląda:

Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/04/picture111.png)

Możesz zauważyć różne skrzynki posegregowane w zależności od ważności informacji w nich zawartych. Jeżeli wolisz możesz również posortować je w liście obok swojej głównej skrzynki odbiorczej. Tuż po skończeniu zadania po prostu usuń gwiazdkę znajdującą się obok wiadomości, a zostanie ona automatycznie usunięta ze skrzynek ?do zrobienia?.

*źródło, fotografie: *googletutor.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.