Zobacz zwycięskie projekty Polaków

Polak potrafi - to stwierdzenie potwierdzają liczne konkursy designerskie, w których polscy projektanci pokazują, na co ich stać. Poznaliśmy właśnie zwycięzców jednego z takich konkursów - Electrolux Design Lab.

Design Lab
Design Lab
Jakub Tabaczewski

12.01.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:27

Polak potrafi - to stwierdzenie potwierdzają liczne konkursy designerskie, w których polscy projektanci pokazują, na co ich stać. Poznaliśmy właśnie zwycięzców jednego z takich konkursów - Electrolux Design Lab.

Electrolux Design Lab to zapoczątkowany w 2003 roku, coroczny, międzynarodowy konkurs dla studentów wzornictwa przemysłowego. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie innowacyjnych pomysłów na projekty urządzeń użytku domowego przyszłości. Każda edycja konkursu ma inny temat przewodni. W Polsce Electrolux Design Lab odbył się po raz drugi.

Tematem przewodnim w tym (a właściwie już ubiegłym) roku była „Druga Era Przestrzeni”. Prognozy wskazują, że za czterdzieści lat aż 74% populacji będzie mieszkać w miastach. Wraz ze wzrostem stopnia urbanizacji na świecie postrzeganie znaczenia przestrzeni w domu i sposób jej wykorzystania ulegną zmianie.

Zwycięzcami tegorocznej polskiej edycji konkursu zostali:

Obraz

Jacek Bednarek - „Home Planting System”, czyli „Domowy Inkubator Roślin” - domowy sposób uprawy warzyw pozbawionych toksyn przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Obraz

Marta Szymkowiak - „C clean (szafa czyszcząca)” - interesująca koncepcja czyszczenia bez wody i detergentów. Zabrudzone ubrania nie są czyszczone mechanicznie, a przy użyciu fal ultradźwiękowych.

Obraz

Anna Dul - „Droplet”. Jest to urządzenie, które oczyszcza żywność z pestycydów i innych substancji toksycznych, utrzymując jednocześnie jej strukturę, kolor, wartości smakowe, konsystencję i zapach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.