Zwierzę w podróży - klatki i akcesoria, dzięki którym bezpiecznie przetransportujesz swojego pupila

Zwierzę w podróży - klatki i akcesoria, dzięki którym bezpiecznie przetransportujesz swojego pupila

Transporter jest idealny do przewożenia psów małych ras i kotów
Transporter jest idealny do przewożenia psów małych ras i kotów
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/humonia
Tomasz Karkuć
13.07.2017 10:32, aktualizacja: 09.03.2022 11:04

Podróż jakimkolwiek środkiem transportu może bardzo stresować nasze zwierzęta. Jeśli więc chcemy lub musimy zabrać zwierzę ze sobą w drogę, zapewnijmy mu komfortowy i bezpieczny transport. Jakie akcesoria są najlepsze do przewożenia zwierząt? Przygotowaliśmy niezbędnik dla właścicieli czworonogów.

Jak przewozić gryzonie?

Większość gryzoni w podróży zachowuje się dość spokojnie. Dlatego wystarczy, że kupimy swojemu pupilowi komfortowy transporter, a o resztę możemy być spokojni. Transporter dla gryzoni powinien mieć dobry system wentylacyjny i ściany wykonane z niezbyt twardego materiału. Powód? Gryzonie przy gwałtownym hamowaniu mogą się mocno uderzyć o wnętrze ściany transportera i zrobić sobie krzywdę.

Przygotowując się do podróży ze swoim gryzoniem możemy więc ułożyć we wnętrzu transportera miękką wyściółkę. Pamiętajmy jednak, żeby unikać wyściółek z materiałów, które nasza mysz czy świnka morska mogą łatwo podziurawić.

Jak przewozić koty?

Jeśli chodzi o bezpieczną podróż z kotem, mamy spore pole manewru. Spokojniejsze futrzaki możemy śmiało przewozić w specjalnych torbach podróżnych dla kotów. Szczególnie dobrze nadają się one do przewożenia kota autobusem lub pociągiem. Ponadto torby podróżne dla kotów gwarantują tym zwierzętom ciepło, dlatego najlepiej sprawdzają się jesienią i zimą.

Jeśli mamy obawy, że nasz kot bardzo zestresuje się podróżą lub szybko się nią znudzi i zacznie psocić, postawmy na transporter dla kota. Najlepiej wybrać transporter z miską na wodę i miękką wyściółką, która zapewni kotu większy komfort. Warto też zwrócić uwagę na to, czy klatka do przewożenia kotów ma odpinaną górną część, dzięki czemu łatwo będzie można ją posprzątać.

Jak przewozić psy?

Pies to częsty towarzysz naszych podróży. Akcesoria do transportu psów są bardzo zróżnicowane, a najpopularniejsze z nich to:

  • transportery do przewożenia psów;
  • szelki do auta dla psów;
  • siatki oddzielające bagażnik dla psów.

Transportery dla psów mają dokładnie takie samo zastosowanie i wygląd jak transportery dla kotów, z tym że mogą być od nich trochę większe. Niemniej transportery dla psów dotyczą raczej osobników mniejszych ras.

W przypadku psów średnich i dużych ras pojawia się większy problem, który mogą rozwiązać pasy bezpieczeństwa dla psów. Pasy bezpieczeństwa, nazywane też szelkami dla psów, to świetna opcja dla spokojniejszych zwierząt, które nie zdenerwują się, że je „uziemiono” i muszą przez cały czas siedzieć w jednym miejscu.

Szczególnie duże i mniej cierpliwe psy zwykle transportowane są w bagażniku samochodu, co wiąże się z koniecznością zdjęcia półki bagażnika. Dlatego żeby uniemożliwić psom przejście na siedzenie samochodu, montuje się specjalne siatki.

Siatka oddzielająca dla psów powinna być wykonana z solidnego materiału, aby zwierzę od razu jej nie przegryzło. Jednocześnie materiał, z którego zrobiono siatkę, nie powinien być szczególnie ostry i szorstki, gdyż w przeciwnym wypadku nasz pies może się poważnie zranić podczas transportu.

Pamiętajmy też, że pies w trakcie dłuższej podróży musi czasem opuścić swoje miejsce pasażerskie, żeby rozprostować kości, napić się wody i załatwić swoje potrzeby.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)