Drony dostarczające przesyłki Amazonu w 30 minut? Pewnie, że chcę!

Chcielibyście dostać zakupy ze sklepu internetowego pół godziny po złożeniu zamówienia? A kto by nie chciał. Amazon ma całkiem poważne plany dostarczania towarów klientom przy użyciu dronów. Wideo pokazujące, jak ma działać Amazon Prime Air, wygląda świetnie!

Dron Amazonu

Dron Amazonu

To [url= http://www.theverge.com/2013/12/1/5164340/delivery-drones-are-coming-jeff-bezos-previews-half-hour-shipping]będzie najbardziej zarąbista rzecz na świecie[/url]. Wczoraj w programie "60 Minutes" w telewizji CBS Jeff Bezos ujawnił, że za 4–5 lat towary zamówione w Amazonie, nie cięższe niż 2,2 kg, będą dostarczane klientom dronami. W krótkim wideo można zobaczyć, jak to będzie wyglądało.

A jak dron dostarczy przesyłkę do bloku?

Co w tym wszystkim jest najbardziej niesamowite, poza "dostarczył towar, a mógł zabić"? Że dostawy będą bardzo szybkie. Zamówienia będą realizowane nawet w 30 minut, co brzmi jak zapowiedź przenosin do raju w porównaniu z tym, co mamy teraz.

Amazon ma jednak parę problemów do przezwyciężenia. Pierwszy to prawo. W USA obecnie nie ma regulacji prawnych dotyczących komercyjnego wykorzystania dronów. Mają się one pojawić w 2015 roku i to właśnie wtedy ma się rozpocząć prawdziwy boom na drony. Drugi to niezawodna technologia. Drony nie mogą spadać (ani być strącane przez złodziei) i muszą rzeczywiście dostarczać towar do rąk klienta. Na gigantyczną skalę.

No właśnie, do rąk klienta. Na Twitterze padło dziś ciekawe pytanie w związku z tym.

Amazon nie jest pionierem, ale może zapoczątkować rewolucję

Amazon oczywiście nie jest pierwszy. Drony do dostarczania towarów już wykorzystywać próbowano. Pizza, sushi, piwo na koncercie o tych pomysłach już pisaliśmy. Łukasz [url= https://gadzetomania.pl/2598,dron-zawsze-dzwoni-dwa-razy-latajace-maszyny-w-roli-listonoszy-w-polsce-to-sie-nie-uda]informował też niedawno[/url] o planach australijskiej firmy Flirtey, by dostarczać dronami przesyłki. Amazon niczego nowego nie wymyślił, a Australijczycy będą pierwsi, bo już teraz jest w tym kraju prawo, które pozwoli im rozwinąć skrzydła.

Ale mimo wszystko do tej pory mieliśmy do czynienia z małymi projektami. Jakaś lokalna firma albo niszowy start-up miał fajny pomysł, przez jeden dzień świat o tym mówił jako o ciekawostce, następnego dnia nikt już o tym nie pamiętał. Amazon to gigant. W Amazonie kupują wszyscy. Amazon może zrobić różnicę.

Jeśli z tych planów coś wyjdzie, dla e-handlu będzie to początek rewolucji. Zniknie jedna z najbardziej denerwujących przeszkód, powstrzymujących ludzi przez zakupami online: nie trzeba będzie czekać tygodniami na dostarczenie towaru. Pomyślcie tylko, o ile piękniejsze będzie nasze życie.

Zobacz również: Lodówka z Androidem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Litecoin - cyfrowa waluta, która zyskuje na wartości szybciej niż bitcoin Eyes-On Glasses – rozszerzona rzeczywistość na coś się przydaje. W końcu! MOSS – niesamowite klocki, dzięki którym zbudujesz własnego robota Najlepszy telewizor do gier Niuch, niuch – gry i filmy do odczuwania nosem Zamiast pracy – pożyczka. Nie daj się nabrać na atrakcyjne ogłoszenia o pracę Marsze śmierci dla każdego "Jesteśmy robotami". Praca w Amazonie podwyższa ryzyko choroby psychicznej Coin zastąpi cały portfel? Nie w tak nowoczesnym kraju jak Polska! Jeździłam pralką – Nissan Leaf Unia Europejska: Internet tańszy niż Polska mają... prawie wszyscy Czym jest gifoskop? Można już przesyłać smak przez Internet Prywatność może być anomalią? Winamp - koniec legendy Opanuj strach, bo przegrasz. Rewolucja w grach! Kultowe programy telewizyjne o komputerach Bill Gates przechytrzył Steve'a Jobsa Polak odtworzył mechanizm Leonarda da Vinci Oto nowa Gadżetomania! Cała prawda o piractwie Nadjeżdżają samochody z DRM! G-TV: komputery PRL-u G-TV: Qualcomm Toq – najlepszy smartwatch