Super Mario Kart w wersji planszowej

Producenci gier planszowych myślą, że nadanie nowemu produktowi takiej samej nazwy jak popularna gra wideo przyczyni się szturmu klientów na sklepy z zabawkami. Ale czy na pewno?

mario
mario
Marcin Krzewicki

17.07.2010 | aktual.: 11.03.2022 14:01

Producenci gier planszowych myślą, że nadanie nowemu produktowi takiej samej nazwy jak popularna gra wideo przyczyni się szturmu klientów na sklepy z zabawkami. Ale czy na pewno?

Planszówka nie wygląda w żaden sposób oszałamiająco, a jednak znalazła się na wystawie Tokyo Toy Show 2010. Gra przystosowana jest do trybu "multiplayer". Rozgrywka polega na przepychaniu kulek przez liczne zakręty i kładki za pomocą dwóch suwaków, które są widoczne po lewej i prawej stronie.

Jedynym plusem jest to, że producent dorzucił do tej całej sterty plastiku niewielki układ elektroniczny i głośniczek, przez który płyną identyczne dźwięki jak w grze Mario Kart. Gra jest propozycją dla najmłodszych Gadżeciarzy. Wątpię jednak żeby zabawka wyszła dalej niż poza japoński rynek. Śmiem podejrzewać, że koszt licencji na wykorzystanie wizerunku kultowego Mario może przewyższyć dochody ze sprzedaży tejże gry. Dziwie się, że producent nie zdecydował się wyprodukować planszowej wersji GTA4, Sims2 albo God of War.

Źródło: coolest-gadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.