Zlew + pisuar to głupota czy genialny pomysł?

Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się dziwny i niehigieniczny, ale pozory mylą. Takie rozwiązanie przyniosłoby całkiem wymierne korzyści.

Zlew + pisuar to głupota czy genialny pomysł?
Marek Maruszczak

02.09.2010 | aktual.: 11.03.2022 13:33

Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się dziwny i niehigieniczny, ale pozory mylą. Takie rozwiązanie przyniosłoby całkiem wymierne korzyści.

Po pierwsze, wielu mężczyzn nie myje rąk po skorzystaniu z pisuaru. Nieważe, czy powodem takie stanu rzeczy jest lenistwo, czy pośpiech i niechęć do czekania w kolejce przed zlewem, teraz problem zniknie. Z pewnością i tak znajdą się przeciwnicy higieny nawet w tak poręcznej postaci, ale niektórzy są po prostu niereformowalni.

Po drugie, brudna woda ze zlewu mogłaby być używana do spłukiwania pisuarów (o tym też często się zapomina). Dzięki temu środowisko choć trochę zyskałoby na wielogodzinnych barowych popijawach.

Obraz

Ostatecznym argumentem za zlewo-pisuarami niech będzie to, że zyskały już międzynarodowe uznanie. Projekt Yeongwoo Kima wygrał tegoroczną nagrodę na iF Concept Design.

Mimo tych wszystkich zalet ekopisuarów obawiam się, że nieprędko natrafimy na wyposażone w nie toalety. Na razie pozostaje nam pofatygować się do zlewu i nie usprawiedliwiać braku higieny troską o środowisko.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.