Wentylator bez wiatraka – a jak chłodzi!

Dyson

Dyson

Wiatraki pokojowe są nudne. Wszystkie wyglądają tak samo i pracują równie głośno. Poza tym, każde dziecko za punkt honoru postawiło sobie zadanie wepchania palców między rozpędzone łopaty. Wentylator Dyson to zupełnie inna bajka.

Załączone zdjęcia nie prezentują przerośniętych pierścieni do puszczania baniek mydlanych. Są to wentylatory, które pomimo braku faktycznego wiatraka – chłodzą jak szalone.

Najciekawsze gadżety domu przyszłości

Po lewej (zdjęcie wyżej) widzimy model AM02. Ta blisko metrowa wieża w każdej sekundzie zasysa 33 litry powietrza i wydmuchuje je z 16 razy większą mocą. Drugi wentylator, o bardziej klasycznym wyglądzie, to AM03 Pedestal. Jest on nieco silniejszy, a w dodatku można regulować jego wysokość. Obydwa sprzedane będą razem z pilotem.

Od kilku miesięcy dostępna jest mniejsza, biurkowa wersja wentylatora z tej samej serii. Sprzedaż AM01 pomimo wysokiej ceny (blisko 200 funtów), jest widać zadowalająca, skoro producent zdecydował się na wypuszczenie dwóch kolejnych modeli. Trzeba dodać – jeszcze droższych od poprzednika.

Air Multiplier 02 i 03 kosztować będą aż 449 dolarów. Taka kwota wystarczyłaby na zakup około 28 zwykłych wiatraków. Jeśli chodzi o mnie – zważywszy na ten fakt, puściłbym w niepamięć ich wady i nudnawy charakter.

Źródło: Dyson.com

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?