Codex Silenda

Codex Silenda

Codex Silenda: drewniana książka z wbudowanymi łamigłówkami

Ta książka to wyzwanie! Każda z kartek zawiera – oprócz tekstu – wbudowaną łamigłówkę. Trzeba ją rozwiązać, aby móc czytać dalej.

  1. Jaki prezent kupić wielbicielowi zagadek?
  2. O czym opowiada Codex Silenda?
  3. Co niezwykłego kryje w sobie drewniana książka?

Książka dla wielbicieli zagadek

Pamiętacie książkę „Kod Leonarda da Vinci” albo film „Skarb narodów”? Albo Indianę Jonesa? Ich bohaterowie przez cały czas musieli wytężać intelekt, stawiając czoła różnym przeciwnościom losu i rozwiązując masę skomplikowanych zagadek.

Codex Silenda to książka, idealnie wpisująca się w ten klimat. Choć składa się z tylko pięciu „kartek”, to zapewne dostarczy rozrywki na znacznie dłużej, niż zajęłoby nam zwykłe przeczytanie kilku stron tekstu.

Codex Silenda

Prawdziwy kod Leonarda

Codex Silenda to coś więcej, niż tylko drewniana książka. Dzieło przedstawia historię ucznia Leonarda da Vinci. Uczeń – korzystając z nieobecności mistrza – trafił na zagadkową księgę i musi rozwiązać przygotowane przez Leonarda zagadki, zanim ten wróci do swojej pracowni. Problem w tym, że czytelnik nie jest tu jedynie biernym odbiorcą fabuły.

Aby popchnąć ją do przodu i przeczytać kolejny fragment, musi wcielić się w ucznia Leonarda i zmierzyć się z wbudowanymi w księgę łamigłówkami. Te są bardzo różnorodne – do znalezienia rozwiązania i uwolnienia zapadek, blokujących kolejne strony księgi przydadzą się nie tylko cierpliwość i inteligencja, ale również zdolności manualne i wiedza z zakresu kryptografii.

Codex Silenda

Drewniana zabawka w starym stylu

Codex Silenda wygląda po prostu obłędnie i jest świetnym przykładem tego, jak w czasach elektronicznych gadżetów można zrobić zabawkę, która – nie potrzebując prądu – dostarczy nam doskonałej rozrywki.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Pixel Heaven - targi retro rozrywki okiem

Warto przy tym wspomnieć, że autor – czy może raczej konstruktor – tego dzieła, Brady Whitney, zebrał pieniądze na produkcję Codex Silenda na Kickstarterze. Jego pomysł spodobał się tak bardzo, że wymaganą kwotę zdobył w ciągu zaledwie sześciu godzin.

Codex Silenda

Sukces nietypowej książki

Obecnie do końca zbiórki pozostało jeszcze 19 dni, a z zakładanych 30 tys. dolarów zebrano już ponad 190 tys. Cena kodeksu w najtańszej wersji zaczyna się od 150 dolarów, choć można przypuszczać, że po rozpoczęciu regularnej sprzedaży Codex Silenda zostanie wyceniony na więcej.

W tej chwili wszystkie z oferowanych w przedsprzedaży egzemplarzy Codex Silenda są już wykupione, ale pozostali chętni mogą zapisać się na listę oczekujących. Czekanie trochę potrwa, bo pierwsze egzemplarze książki mają trafić do nabywców dopiero latem 2017 roku.

Codex Silenda
Codex Silenda
Codex Silenda
Codex Silenda
Codex Silenda
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

15 par geekowskich skarpetek. Odważysz się je założyć? [zdjęcia] Facebook zarabia dolara rocznie na każdym użytkowniku. Czy to dużo? Przenośna Opera 10 na pendrive'a YouTube rozszerza program partnerski Upgrade z Windowsa XP do Windowsa 7 wiązać się będzie z "formatem" partycji? Pokemony po latach Google+ weryfikuje użytkowników. Przydatne ułatwienie czy ingerencja w prywatność? Harry Potter vs. Voldemort : rap battle! Google chce wykończyć serwisy umożliwiające pobieranie muzyki z YouTube'a Crysis 2 - wyjdziesz za mnie? [wideo] Po aktualizacji Page Rank... Dwa Half-Life'y w 60 sekund!

Popularne w tym tygodniu:

Apple jak Netflix planuje pokazywać swoje filmy w kinach, nim trafią do Apple TV+