Gdzie wyrzucić kartę płatniczą? Błąd może być bardzo kosztowny

Nieaktualne karty płatnicze nie mogą być po prostu wyrzucane do śmieci. Oto jak je bezpiecznie utylizować, unikając potencjalnych zagrożeń.

Kartę płatniczą można wyrzucić tylko w jednym miejscu
Kartę płatniczą można wyrzucić tylko w jednym miejscu
Źródło zdjęć: © canva.com | rattanakun

Każda karta płatnicza ma określony termin ważności. Po jego upływie nie jest już możliwe jej używanie do transakcji. W momencie aktywacji nowej karty, stara staje się bezużyteczna. Co zatem powinno się zrobić z taką kartą, aby spełniała ona wszelkie normy bezpieczeństwa?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić zegarek Amazfit Cheetah Pro?

Jak zabezpieczyć nieaktywną kartę przed wyrzuceniem?

Mimo że stara karta staje się nieaktywna, warto ją zniszczyć, aby przypadkowy znalazca nie mógł jej użyć. Przecięcie paska magnetycznego i chipu oraz odłamanie rogów to podstawowe kroki, które należy podjąć. Im bardziej zniszczona karta, tym lepiej. Dopiero wtedy można ją bezpiecznie wyrzucić.

Gdzie wyrzucić zniszczoną kartę płatniczą?

Zniszczone karty nie nadają się do recyklingu, dlatego powinny trafić do kontenera na odpady zmieszane. Tam będą podlegały przetwarzaniu w instalacjach mechaniczno-biologicznych lub w spalarni odpadów. Ważne jest, aby karta nie trafiła do pojemników przeznaczonych na inne rodzaje surowców.

Niewłaściwe postępowanie z kartami może prowadzić do poważnych konsekwencji. Przede wszystkim, należy unikać sytuacji, w której ktoś mógłby odkryć pozostawione na karcie dane. Poprawne zniszczenie i utylizacja karty chroni przed niepowołanym użyciem danych osobowych. Aby uniknąć problemów, zawsze stosuj się do zalecanych praktyk.

newskarty płatniczeodpady

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.