Capboom – strzelający otwieracz. Wynalazek Polaka podbija świat

Siła niektórych pomysłów tkwi w ich prostocie. Udowodnił to polski przedsiębiorca, który właśnie podbija świat swoimi otwieraczami do butelek. Wyglądają niepozornie, ale klientów zachwyca jedna, wyjątkowa funkcja.

Polski otwieracz Capboom robi międzynarodową karierę
Polski otwieracz Capboom robi międzynarodową karierę
Źródło zdjęć: © Capboom.com
Łukasz Michalik

Co ekscytującego może być w otwieraczu do butelek? Na pozór to dość banalny i raczej nudny przedmiot. Polski wynalazca, Adam Tumiński, udowodnił jednak, że to nieprawda. Produkowane w Polsce otwieracze znajdują klientów na całym świecie.

Co więcej, nabywcy otwieracza o nazwie Capboom są gotowi zapłacić za niego aż 15 dolarów. Czym wyróżnia się polski gadżet?

Capboom - strzelający otwieracz

Kluczem do sukcesu okazał się marketing, skupiony na sposobie otwierania. Capboom wystrzeliwuje bowiem kapsel w powietrze, a ponieważ cała czynność wykonywana jest bardzo szybko, otwarciu butelki z gazowanym napojem towarzyszy głośny, bardzo charakterystyczny dźwięk.

Otwieracz Capboom
Otwieracz Capboom© Capboom.com

To wystarczyło, by otwieracze zyskały uznanie na całym świecie. W wywiadzie dla MamBiznes.pl ich twórca podkreśla, że zaczynał naprawdę od zera. Pomógł mu serwis crowdfundingowy Kickstarter, na którym zebrał pierwsze 500 zamówień o wartości 9 tys. dolarów.

Międzynarodowy sukces

Zebrana kwota pozwoliła na dopracowanie prototypu i udoskonalenie go tak, by produkcja była mniej pracochłonna. Otwieracz został również opatentowany.

CAPBOOM - Shooting Bottle Opener

Dzisiaj biznes kwitnie, a większość klientów stanowią nabywcy ze Stanów Zjednoczonych. Zamówieni spływają niemal z całego świata, choć twórca otwieracza podkreśla, że planuje mocniej zaistnieć także na rodzimym, polskim rynku.

Capboom to zarazem świetny przykład, że można osiągnąć sukces, zaczynając naprawdę od zera. Choć podobny efekt – przy odrobinie wprawy – można uzyskać za pomocą zapalniczki, klucza czy zwykłego otwieracza, liczy się zarówno sam pomysł, jak i wizja, w jaki sposób można go dobrze sprzedać. Wygląda na to, że polski wynalazca odrobił to zadanie na piątkę.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (11)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.