Jaki dron na początek? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jaki dron na początek? To często zadawane pytanie przez tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z latającym urządzeniem. Udzielamy kilku cennych wskazówek dla początkujących.

Jaki dron kupić na początek?
Jaki dron kupić na początek?
Źródło zdjęć: © shutterstock
Michał Skorupka

Jaki dron na początek? Idąc do sklepu powinniśmy wiedzieć, że na zakup najlepszych dronów będziemy musieli przeznaczyć sporą kwotę. Wszystkim początkującym zalecamy, aby najpierw nauczyli się sterowania, a przy okazji przekonali się czy latająca zabawka rzeczywiście sprawi nam dużo frajdy. W tym celu idealnie sprawdzą się wytrzymałe, proste w obsłudze i przede wszystkim niedrogie urządzenia.

Jak dron kupić na początek?

Drony to urządzenia, które przypominają latające zabawki. Mogą być wyposażone w kamerę, dzięki której nakręcimy film z wyższej perspektywy za pomocą zdalnego sterowania. Poszczególne modele różnią się przeznaczeniem oraz posiadanymi funkcjami. Dla początkujących w zupełności wystarczą nieskomplikowane i niedrogie urządzenia.

Ci, którzy rozpoczynają swoją przygodą z dronami powinni wybrać te najmniej skomplikowane, tzw. bezzałogowe, sterowane za pomocą specjalnych pilotów, które stanowią element zestawu. Na początek wystarczy model niedrogi i łatwy w obsłudze, do którego można dodać kamerę lub aparat cyfrowy.

Należy pamiętać, że szczególnie niewielkie drony są bardzo podatne na wiatr, przez co mogą wykonywać niekontrolowane ruchy.

Warto wiedzieć, że drony to nie tylko urządzenia latające - mogą być również drony naziemne lub wodne.

Na co zwrócić uwagę wybierając swój pierwszy dron?

Decydując się na zakup pierwszego drona musimy wiedzieć o tym, że dostępne są urządzenia 4, 6 i 8-śmigłowe. Od ich liczby zależy czas utrzymania się sprzętu w powietrzu oraz stopień jego stabilności. Oprócz tego powinniśmy zwrócić uwagę na parametry i cechy urządzenia, takie jak:

  • Maksymalny czas lotu. Urządzenie powinno potrafić unieść się w powietrzu na około 20-30 minut.
  • Jakość kamery. Możemy kupić dron z kamerą lub dokupić ją osobno. Pamiętajmy, aby nagrywała ona w jakości HD. Im większa ilość klatek na sekundę tym lepiej.
  • Rodzaj sterowania. Najłatwiejsze w obsłudze są modele wyposażone w kontrolery.
  • Odporność na wstrząsy. Cecha ta związana jest bezpośrednio z jakością urządzenia.
  • Dostęp do części zapasowych. Kupując sprzęt tego typu może się okazać, że pewne elementy będą wymagały wymiany już po pierwszym użyciu. Warto się więc upewnić, czy sprzedawca posiada w ofercie dodatkowe skrzydła.

Najlepsze modele dla początkujących

Poniżej przedstawiamy listę modeli, na które warto się zdecydować przy zakupie pierwszego drona:

  • Overmax X-Bee Drone 2.4 - niedrogi dron na początek.
  • uGO Sirocco - mały, składany dron do nauki latania.
  • Parrot A.R Drone 2.0 - wytrzymały dron na start.
  • Syma X5SW Explorers 2 - prosty w obsłudze dron dla dziecka.
  • Overmax X-Bee Drone 7.2 FPV - dron dla średnio zaawansowanych.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.