MutantC, czyli handheld PC typu slider na Raspberry Pi

MutantC, czyli handheld PC typu slider na Raspberry Pi

Modułowy handheld PC oparty o Raspberry Pi  MutantC
Modułowy handheld PC oparty o Raspberry Pi MutantC
Źródło zdjęć: © YouTube @ mutantC
Jan Domański
04.10.2019 00:50, aktualizacja: 09.03.2022 10:26

W początkowych czasach Androida czy jeszcze wcześniej za panowania Windows Mobile (nie mylić z w zasadzie współczesnym Windows Phone) istniała całkiem duża liczba urządzeń z wysuwaną klawiaturą QWERTY. A może coś takiego, ale większego i na Raspberry Pi?

Rahmanshaber musiał mile wspominać takie sprzęty, bo przyszedł mu do głowy podobny projekt, ale nowoczesny, oparty na Raspberry Pi. Jak zwykle w tego typu przykładach, pomocą okazała się drukarka 3D i zacięcie do majsterkowania.

Handheld z wysuwaną klawiaturą

Autor projektu podłączył do płyty niewielki dotykowy wyświetlacz, klawiaturę z 43 przyciskami, głośniki, płytkę Sparkfun Pro Micro i zamknął wszystko w specjalnie zaprojektowanej obudowie z drukarki 3D. Oczywiście nie obyło się bez dodatkowych kabelków, złącz i śrubek, aby wszystko było spięte i trzymało się w jednym kawałku.

mutantC - A Raspberry Pi handheld, Hands on.

Rahmanshaber ma na myśli nie tyle jednen sprzęt, a pomysł na całą zróżnicowaną platformę. Można by było oprzeć urządzenie o Raspberry Pi Zero, 1, 2, 3, a nawet 4 (z odpowiednim chłodzeniem). Ale i równie dobrze po modyfikacjach może skrywać takie jednopłytowe komputery jak ASUS Tinker Board S, linię Pine 64, a nawet Banana Pi.

Projekt jeszcze przed finalizacją

Jest nieco miejsca na dodatkowe zaślepki. Projekt ma być otwarty na łatwe dołączanie kolejnych opcjonalnych elementów takich jak między innymi GPS czy modły GSM. Prezentowane na filmach efekty prac nie są jeszcze finalne.

Addressing thermal with Raspberry Pi 4 and more

Największym problemem prototypowego wydania jest pewien brak mobilności. MutantC nie ma jeszcze komory z bateriami. Trzeba używać ładowarki lub powerbanku. Nieco więcej o projekcie można się dowiedzieć na kanale twórcy i w wątku na hackaday.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)