"Zenek" jednym z najgorszych filmów roku. Ale "recenzenci" raczej go nie widzieli

"Zenek", czyli filmowa biografia Zenka Martynika, ma na portalu IMBd fatalną notę. Według oceniających to jeden z najgorszych filmów roku. Czy faktycznie jest aż tak zły? Niekoniecznie.

"Zenek" jednym z najgorszych filmów roku. Ale "recenzenci" raczej go nie widzieli
Adam Bednarek

Średnia ocen wynosi w tej chwili 1.5/10. Jeszcze gorszym tegorocznym obrazem według użytkowników IMBd jest "Laz Kid" z notą 1.2/10. "Zenek" ma więc szczęście, bo w rankingu jest "tylko" drugim najgorszym filmem 2020 roku.

Tylko czy rzeczywiście "Zenek" jest tak zły, jak świadczą o tym oceny na IMBd?

Sugerując się recenzjami - aż tak to nie. Można domyślać się, że kiepskie noty to efekt zwykłego internetowego trollingu. Ot, grupa antyfanów, która być może nawet filmu nie widziała, chce zrobić mu złą prasę. Bombardowanie negatywnymi ocenami ma w sieci długą tradycję i wiele wskazuje na to, że "Zenek" padł ofiarą właśnie takiego działania.

Obraz

Zresztą trudno brać pod uwagę średnią, skoro ocenę wystawiło raptem 163 użytkowników. Nie jest to zbyt wiarygodna liczba. Ale łatka "jednego z najgorszych filmów" może do "Zenka" niesłusznie przylgnąć.

Jak zauważył jeden z komentujących na Filmwebie, do podobnego zaniżania dochodzi w Polsce. Pierwsze noty pojawiły się jeszcze przed premierą filmu - i raczej wątpliwe było, by aż 303 oceniających wybrało się na przedpremierowe pokazy.

Przykład "Zenka" dobrze pokazuje, że do ocen w internecie trzeba podchodzić ze sporym dystansem. Czasami ważniejsze są poglądy niż rzeczywiste dzieło.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.