Klatka Faradaya kontra inwigilacja ze strony wywiadu. Nietypowy pomysł Izraelczyków

Mieszkańcy Izraela testują nietypowy sposób na zwiększenie swojej prywatności. Wyposażają smartfony w specjalne etui, które ma zakłócać śledzenie urządzeń przez pracowników wywiadu Szin Bet.

W Izraelu coraz częściej stosuje się etui z klatkami Faradaya
W Izraelu coraz częściej stosuje się etui z klatkami Faradaya
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

14.07.2020 07:44

W Izraelu trwa cicha wojna mieszkańców ze służbami wywiadowczymi. Jak podaje CyberDefence24.pl, Izraelczycy opakowują swoje smartfony i inne mobilne urządzenia w etui z klatkami Faradaya, aby zakłócać ich łączność.

Jak się okazuje, jest to skuteczny sposób utrudniania pracy wywiadowi, który w tym przypadku śledzi mieszkańców, aby część z nich dla bezpieczeństwa wysłać na kwarantannę w związku z koronawirusem.

Przytaczany jest tu produkt firmy Silent Pocket, którego zadaniem jest blokowanie fali, z których korzysta na przykład smartfon. „Silent Pocket oferuje szereg produktów (portfele, torby, sprzęt podróżny, pokrowce na laptopa, etui na klucze), ale z dodatkową ochroną naszej opatentowanej technologii Faraday, która sprawia, że ​​Twoje urządzenia stają się niewidoczne i bezpieczne” – cytuje CyberDefense24.pl.

Ideą jest blokowanie częstotliwości od 800 MHz do 5 GHz, co w praktyce ma zakłócać między innymi sygnały LTE, Bluetooth, GPS, RFID, NFC oraz Wi-Fi. Zależnie od wielkości i przeznaczenia danej wersji produktu, może on kosztować nawet kilkaset dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.