DotPay ma problem. Zaczęło się od skargi na Wykopie

Gdzie są moje pieniądze? (Fot. Flickr/Sensual Shadows Photography/Lic. CC by)

Gdzie są moje pieniądze? (Fot. Flickr/Sensual Shadows Photography/Lic. CC by)

Marketingowe wykorzystanie Internetu ma długą tradycję. Zdarza się jednak, że Sieć zamiast pomagać, pogrąża firmę, czego przykładem jest trudna sytuacja, w jakiej znalazł się serwis DotPay. Wszystko zaczęło się od skargi na Wykopie.

Jeden z użytkowników Wykopu zamieścił w serwisie krótki opis swoich problemów z DotPay obsługującym internetowe płatności. Internauta twierdził, że DotPay nie przesyła mu pieniędzy wpłacanych przez jego klientów. Zarzuty dotyczyły również braku wsparcia i nieskutecznej pomocy ze strony konsultantów infolinii.

Wpis ten wywołał prawdziwą lawinę negatywnych opinii, których ofiarą stał się fanpage DotPay na Facebooku. Nie radząc sobie z lawiną negatywnych komentarzy, firma zaczęła je usuwać. Gdy i to nie pomogło, skapitulowała, zamykając swoją stronę na Facebooku.

Początki Amazonu: jak osiągnąć niesamowity sukces w kilka miesięcy?

Wcześniej pojawił się na niej m.in. niezbyt fortunny komentarz administratorów głoszący, że za negatywnymi opiniami na temat DotPay stoi konkurencja stosująca czarny PR. Niezależnie od tego, jaka jest prawda, takie stwierdzenie w sytuacji, gdy swoje niezadowolenie wyrażają tłumy internautów, to wizerunkowe samobójstwo.

Stary fanpage DotPay (Fot. Interaktywnie.com)

Porno zamiast Potwora Ciasteczkowego: zhakowali „Ulicę Sezamkową”

Dotychczasowa, nieistniejąca już strona została zmieniona na nowy fanpage. Jednocześnie firma wydała oświadczenie, w którym odnosząc się do zarzutów, zapewnia o swojej wypłacalności oraz stawia tezę, że większość narzekających internautów nigdy nie korzystała z jej usług.

Zobacz również: Tomek Kreczmar - Zrządzenia zrzędzy: Cała prawda o piractwie

Trudno w tej chwili wyrokować, kto w tym sporze ma rację. Podzielacie krytyczne opinie na temat DotPay? A może przeciwnie – jesteście z usług tej firmy zadowoleni?

Źródło: Interaktywnie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem! Gdzie, jak i za ile? Wybieramy najlepszy sposób na kupowanie gier!