Acer Predator 21 X: zakrzywiony ekran i dwie karty GeForce GTX 1080 w SLI

Acer Predator 21 X: zakrzywiony ekran i dwie karty GeForce GTX 1080 w SLI
Jarosław Balcerzak

01.09.2016 08:25, aktual.: 10.03.2022 09:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tego roku domeną Acera jest ustanawianie rekordów wśród najlżejszych i najcięższych notebooków. Tę drugą kategorię reprezentuje ultrawydajny laptop do gier, wyposażony w ogromny zakrzywiony ekran. Czy to jeszcze sprzęt przenośny?

Laptop unikalny pod każdym względem

Notebooki Acera z dedykowanej grom serii Predator zdążyły już sobie wyrobić renomę naprawdę wydajnych maszyn o wyczynowej specyfikacji. O ile jednak premiery nowych, 15- i 17-calowych notebooków z kartami graficznymi NVidia GeForce GTX 10x0 można było się spodziewać, o tyle prezentacja Predatora 21 X jest niespodzianką.

Flagowy model serii jest 21-calowym laptopem o zakrzywionym ekranie i potężnych gabarytach. Jego wymiary przewyższają wszystkie urządzenia, jakie wcześniej prezentowano, a niebagatelna waga sięgająca 8 kg nakazuje raz jeszcze się zastanowić czy to na pewno sprzęt przenośny. Wygląd nowego Predatora jest więcej niż charakterystyczny, a dołączone dwa oddzielne zasilacze dość wymownie sugerują z jaką mocą obliczeniową mamy do czynienia.

Obraz

Bezprecedensowa wydajność i najnowocześniejsze podzespoły

Najbardziej tajemniczą częścią specyfikacji jest procesor – z pewnością Intel 7. generacji z odblokowanym mnożnikiem, jednak dokładny model dopiero zostanie ogłoszony. Pamięć RAM typu DDR4 montowana w czterech slotach osiągnie maksymalny rozmiar 64 GB, a dyski SSD zaoferują do 4 TB pojemności. Wydajność w grach zapewnią nawet dwie karty graficzne NVidia GeForce GTX 1080 w SLI.

Zakrzywiona matryca IPS LED 21” ma natywną rozdzielczość 2560×1080 i obsługuje technologię NVidia G-Sync. Wbudowane czujniki systemu Tobii eye-tracking pozwolą m.in. sterować postacią w grze lub logować się do aplikacji. Ilość zastosowanych złącz jest natomiast dość standardowa: dwa porty USB 3.0 typu A, jeden USB 3.0 typu C, dwa porty DisplayPort oraz jeden HDMI.

Obraz

Za łączność dpowiedzialna jest gigabitowa karta ethernet oraz bezprzewodowa 802.11ac + bluetooth. Z kolei krystaliczny dźwięk dostarcza układ 4 wysoko- i 2 niskotonowych głośników SoundPound z obsługą Dolby Audio. Imponuje rozwiązanie problemu temperatur: komputer schładza system złożony z aż 8 heatpipe’ów i pięciu wentylatorów.

Mechaniczna klawiatura Predatora sprosta każdym wymaganiom – pracuje na mikro-przełącznikach Cherry MX, dysponuje 5 programowalnymi przyciskami, a każdy z jej klawiszy ma indywidualne podświetlenie RGB. Przy pomocy dedykowanej aplikacji możemy je dowolnie modyfikować. Ciekawie rozwiązano kwestię touchpada – jest nim płytka klawiatury numerycznej, którą w razie potrzeby możemy obrócić o 180°.

Obraz

Cena adekwatna do spektakularnych osiągów

Propozycja Acera to imponująca demonstracja obecnych możliwości w zakresie projektowania i produkcji najwydajniejszych komputerów przenośnych. W wysokie wyniki sprzedażowe nie wierzy jednak nawet on sam, potwierdzając że każda sztuka Predatora 21 X będzie konstruowana wyłącznie na indywidualne zamówienie.

Mając na uwadze cenę, ciężko się dziwić – spekuluje się, że koszt tych laptopów wyniesie przynajmniej 5000 dol. Zamówień będzie można dokonywać od stycznia 2017, a pierwsze egzemplarzetrafią do nabywców w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)