Asus ROG Strix Wireless: pierwsze na świecie bezprzewodowe słuchawki kompatybilne z PC i PS4

Asus ROG Strix Wireless: pierwsze na świecie bezprzewodowe słuchawki kompatybilne z PC i PS4

Asus ROG Strix Wireless: pierwsze na świecie bezprzewodowe słuchawki kompatybilne z PC i PS4
Jarosław Balcerzak
19.09.2016 09:49, aktualizacja: 10.03.2022 09:21

Skoro do konsoli i komputera PC możemy użyć tego samego pada, pora na konsolidację w słuchawkach. Nowość od Asusa ma zapewnić wygodę i przestrzenny dźwięk, ale czy ceną i designem przekona do siebie graczy?

Jedno urządzenie dla wielu platform

Bezprzewodowe słuchawki Asusa najbardziej ucieszą graczy, którzy poza komputerem PC zdecydowali się na zakup konsoli PS4 bądź odwrotnie. Przewodowo można je również podłączyć do konsoli Playstation 3, Xbox 360, Xbox One, komputerów Mac oraz urządzeń mobilnych. Ułatwi to dołączony adapter z czterobiegunowego jacka na dwa klasyczne: słuchawkowy oraz mikrofonowy.

Charakterystyczną cechą nowego produktu z linii ROG Strix jest jego oryginalny wygląd. Słuchawki są dość duże i ciężkie (350 g), a ich stylistyka upodabnia je z do… oczu sowy. Wrażenie potęguje klimatyczne, diodowe podświetlenie o różnych trybach pracy. Na lewej muszli producent umieścił ponadto cztery przyciski: włącznik słuchawek, regulację dźwięku oraz włącznik mikrofonu.

Spore nauszniki są wykonane z miękkiej pianki z efektem pamięci i okryte z zewnątrz skórą. Nacisk na głowę został zminimalizowany w oparciu o wewnętrzne testy laboratoryjne. Nie zabrakło możliwości złożenia słuchawek na płasko i odpięcia mikrofonu, co z pewnością ułatwi transport.

Obraz

Wielogodzinna transmisja bez zakłóceń

Technologicznie słuchawki oferują wszystko, co obecnie trafia do topowych rozwiązań audio dla graczy. Mocny i wyraźny dźwięk w paśmie 20 – 20000 Hz zapewniają 60 mm przetworniki, impedancja wynosi standardowe 32 ohma, a czułość 98 dB. Asus zadbał także o obsługę standardów Dolby Headphone oraz Dolby Prologic IIx.

Łączność bezprzewodową zapewnia nie bluetooth, a autorska technologia komunikacji na częstotliwości 2.4 GHz w zasięgu 15 metrów. Ma ona zapewnić znikome opóźnienia w transmisji, a wbudowany w słuchawki system dwuantenowy zagwarantować stabilność połączenia. Czas pracy na baterii 900 mAh ma przekraczać 10 godzin.

Interesująco zapowiada się także możliwość emulowania dźwięku przestrzennego w systemie 7.1. Jest ona możliwa jedynie podczas przewodowego połączenia z komputerem PC, jednak zapewnia jeszcze większe wrażenia podczas rozgrywki i pozwala w pełni docenić potencjał gamingowych słuchawek.

Obraz

Całkiem kosztowna innowacja

Nowość od Asusa jest produktem specyficznym, skierowanym do największych entuzjastów. To przede wszystkim ta grupa użytkowników będzie w stanie docenić jakość zapewnianego przez nie dźwięku i usprawiedliwić przed sobą zakup słuchawek za 50 % ceny konsoli.

Dobrym kierunkiem jest na pewno rozszerzanie kompatybilności produktów. Wprawdzie bezprzewodowo nowe słuchawki skomunikują się tylko z PS4 i PC, jednak już to jest konsolidacją dwóch produktów w jeden i tym samym krok naprzód. ROG Strix Wireless są już w sprzedaży, w cenie 599 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)