Hama Wireless HDMI Transmission Set: bezprzewodowa transmisja obrazu i dźwięku w FullHD

Strona głównaHama Wireless HDMI Transmission Set: bezprzewodowa transmisja obrazu i dźwięku w FullHD
07.09.2016 08:32
Hama Wireless HDMI Transmission Set: bezprzewodowa transmisja obrazu i dźwięku w FullHD
Jarosław Balcerzak
Jarosław Balcerzak

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku właśnie stało się jeszcze prostsze. Na targach IFA Hama zaprezentowała komplet urządzeń, dzięki którym połączymy urządzenia nadawcze z TV czy projektorem. Jakie inne funkcje zaoferują?

Bezprzewodowo, czyli wygodnie

Pomysł bezprzewodowej transmisji audio – wideo nowy nie jest, jednak zwykle jego realizacji podejmowały się marki o niewielkiej rozpoznawalności. Ponadto, oferowane przez nich rozwiązania nie zawsze potrafiły zapewnić połączenie w najwyższych rozdzielczościach. Innymi słowy, daleko tym produktom było do obsługi i pracy tak wygodnej jak w przypadku np. routerów WiFi.

Hama postanowiła to zmienić i na targach IFA zaprezentowała swój zestaw do transmisji, podłączany do dwóch urządzeń wyposażonych w złącze HDMI. Cechują go kompaktowe gabaryty, intuicyjna obsługa oraz spory zasięg. Fabryczny komplet stanowią dwa urządzenia (nadajnik oraz odbiornik sygnału), dwa zasilacze sieciowe na microUSB oraz odłączany czujnik podczerwieni.

398242616032182432

Duży zasięg i wsparcie dla fullHD

Zasięg pracy zestawu to nawet 30 metrów, co jest odległością wystarczającą nawet w przypadku najbardziej oddalonych od komputera projektorów. Dystans nie będzie oczywiście stanowił problemu w rozumieniu sterowania odbiornikiem czy nadajnikiem – zestaw dzięki odpowiedniemu czujnikowi IR umożliwi sterowanie typowymi pilotami.

Nadajnik wyposażono w dwa porty HDMI, co pozwala mu działać także jako splitter sygnału. Funkcja okaże się przydatna w przypadku jednoczesnego nadawania sygnału na więcej niż jeden odbiornik. Zestaw wspiera rozdzielczości do 1080p włącznie, co pozwala na zachowanie wysokiej jakości obrazu.

398242616032379040

Biurowy must-have i domowa opcja

Zastosowań nowego urządzenia jest sporo, gdyż każdy telewizor, monitor czy projektor posiada już złącze HDMI. Dysponuje nim także mnóstwo komputerów, konsol, media – boxów, tunerów i długo można jeszcze wymieniać. Opcji podłączeń jest mnóstwo, a istotnym czynnikiem decyzyjnym będzie zapewne odległość między posiadanymi urządzeniami oraz cena nowości od Hamy.

Im będzie ona niższa, tym bardziej użytkownicy będą skłonni do zastąpienia nawet krótkich przewodów wygodniejszym odpowiednikiem. Podobnie jak stało się to wcześniej z routerami WiFi, które najpierw straszyły ceną, a ostatecznie wyparły z domów ciągnące się po podłodze kable internetowe. Sklepowa premiera transmitterów Hamy jest przewidziana na wrzesień, a ich cenę poznamy zapewne w najbliższym czasie.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)