Ballmer: iPhone nie nadaje się do przeglądania sieci

Ballmer: iPhone nie nadaje się do przeglądania sieci
Andrzej Biernacki

22.10.2009 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dyrektor generalny Microsoftu Steve Ballmer stwierdził przy okazji premiery Windowsa 7, że "internet został zaprojektowany dla komputerów klasy PC, nie został zaprojektowany dla iPhone'a".

Dyrektor generalny Microsoftu Steve Ballmer stwierdził przy okazji premiery Windowsa 7, że "internet został zaprojektowany dla komputerów klasy PC, nie został zaprojektowany dla iPhone'a".

Ballmer dodał:

[cytat]To dlatego mamy 75 tysięcy aplikacji dla tego telefonu. Wszystkie one próbują sprawić, aby sieć wyglądała porządnie na ekranie urządzenia.[/cytat]

Nie jest do końca jasne dlaczego menedżer posłużył się akurat przykładem iPhone'a. Jeśli chodziło mu o ograniczenia w wielkości ekranu, brak tradycyjnej klawiatury czy możliwości odtwarzania niektórych elementów multimedialnych powinien był wyrazić się ogólnie - "smartphone'y".

Być może szef Microsoftu chciał po prostu zrównać z ziemią topowy produkt dając do zrozumienia, że jeśli on nie spełnia wymagań użytkowników to żaden inny aparat nie jest w stanie zadowolić potencjalnych klientów.

Ballmer nie uwzględnił, że aplikacje na komórki są bardziej zaawansowane niż zwykłe strony WWW. Wykorzystują lokalnie przechowywane dane do przyspieszania pracy i udostępniania dodatkowych funkcji.

Z drugiej strony wielu fanów zaawansowanych telefonów nie jest zadowolonych z poziomu usług. Według danych firmy Gomez Inc. użytkownicy oczekują, że serwisy internetowe będą ładować się w smartphone'ach tak samo szybko jak w pecetach. Niestety często są zawiedzeni.

73% ankietowanych stwierdziło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy miało problemy z bardzo wolno działającą stroną. U 51% witryny w ogóle się nie ładowały. 48% miało problemy z odczytaniem treści, bo serwis nie był dopasowany do małego ekranu.

Źródło: TechFlash

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)