CDA zawitało do telewizji naziemnej. Jak uruchomić bibliotekę CDA na multipleksie?

CDA zawitało do telewizji naziemnej. Jak uruchomić bibliotekę CDA na multipleksie?

CDA dostępne w telewizji naziemnej
CDA dostępne w telewizji naziemnej
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
05.03.2023 10:53

Telewizja naziemna to nie tylko kanały tradycyjne. Towarzyszy jej telewizja hybrydowa, dzięki której możliwe jest korzystanie ze streamingu. Ten potencjał multipleksu doceniła spółka CDA, której udało się dołączyć bibliotekę CDA do elitarnego grona platform VOD w telewizji naziemnej.

CDA jest polską platformą streamigową oferującą bibliotekę ponad 12 tysięcy filmów i seriali. Jej odtworzenie jest dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej oraz aplikacji na Smart TV oraz urządzenia mobilne. Od niedawna do tych źródeł pierwszorzędnej rozrywki dołączyła także telewizja hybrydowa, udostępniania w ramach telewizji naziemnej.

Jak znaleźć CDA w telewizji naziemnej?

W telewizji naziemnej bibliotekę platformy CDA znajdziemy na multipleksie ósmym, pozycji 86. Aplikacja, którą możemy uruchomić to CDA Premium. Jest ona zgodna ze standardem HbbTV 1.5 oraz wyższym i dołączyła do obecnych w na multipleksie platform streamingowych. Na identycznych zasadach dostępne są tam biblioteki:

  • TVP GO
  • TVP VOD
  • Polsat GO
  • Legia TV
  • HbbTV Player (tylko na wybranych modelach telewizorów LG)

W przeciwieństwie do powyższych, odtworzenie CDA na multipleksie nie jest pozbawione kosztów. Wymaga nie tylko połączenia z internetem i odbiornika telewizyjnego obsługującego HbbTV. Aplikacja w telewizji hybrydowej to CDA Premium i jej biblioteka dostępna jest tylko po zamówieniu subskrypcji lub zalogowaniu do aktywnego konta. Nowi użytkownicy mogą skorzystać nieodpłatnego, dwutygodniowego okresu próbnego, ale standardowa miesięczna opłata za CDA Premium wynosi 23,99 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy bez telewizji naziemnej możliwe jest odtwarzanie biblioteki CDA?

Obecność CDA Premium w telewizji naziemnej ma szansę sprawić, że platforma zyska kolejnych abonentów. Z dostępnej wraz z nią HbbTV korzysta w Polsce około 800 tysięcy gospodarstw domowych. Dla obecnych fanów platformy dostępność biblioteki CDA w telewizji nie będzie stanowiła dużej różnicy.

Telewizja hybrydowa wymaga połączenia odbiornika telewizyjnego z siecią internetową. To działanie wystarczy także do uruchomienia funkcji Smart TV, a aplikację CDA znajdziemy w Google TV (Android TV), Tizen Samsunga i WebOS LG. Co więcej, aplikacja na Smart TV pozwala na korzystanie z treści, które platforma CDA udostępnia bez opłat, w zamian za porcję reklam.

Katarzyna Rutkowska, dziennikarka Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)