Cooler Master MasterBox 5T: przestronna obudowa dla graczy

Renomowany producent gamingowych podzespołów rozszerzył serię MasterBox. Nowość cechuje bardziej rozpoznawalny design i szereg usprawnień konstrukcyjnych. Jakie rozwiązania zastosował w niej Cooler Master?

Cooler Master MasterBox 5T: przestronna obudowa dla graczy
Jarosław Balcerzak

13.12.2016 | aktual.: 10.03.2022 08:52

Dynamiczny i agresywny design

Nowość jest rozbudowaną wersją modelu MasterBox 5, z którym łączy wiele rozwiązań konstrukcyjnych. Postawiono tutaj jednak na zupełnie inną stylistykę i tak jak poprzednika możemy nabyć w czerni bądź bieli, 5T jest dostępne wyłącznie w jednym wariancie.

Wykonano go w większości w matowej czerni, czerwienią pokrywając jedynie pionowe wstawki na froncie, siatkę mesh nad górnym wentylatorem, a także główną płytę montażową wewnątrz. Standardem jest również duże, panoramiczne okno, obecne w dwóch z trzech modeli pierwowzoru. Całość ma wymiary 514 × 541 × 220 mm.

Podobnie jak w MasterBox 5, tutaj również zabrakło zatoki montażowej 5.25”, a na front panel trafiły dwa gniazda USB 3.0 i kolejne dwa audio jacki. Nowością jest natomiast przełącznik sterowania obrotami trzech wentylatorów, na którym wybieramy cichy lub wydajny tryb pracy, a także fakt, że górna część obudowy jest jednocześnie uchwytem o wytrzymałości do 30 kg.

Obraz

Spore możliwości montażowe

Wnętrze modelu 5T sprawia wrażenie niezwykle przestronnego i całkiem słusznie: mieści płyty mini ATX, micro ATX oraz ATX. Zastosować w nim możemy radiatory procesora o wysokości do 167 mm i karty graficzne o długości do 410 mm. Ułatwiony montaż i estetyczny wygląd zapewnia przestrzeń na ułożenie przewodów o szerokości do 35 mm.

Podobnie jak w pierwowzorze, fabrycznie w obudowie znajduje się jeden wentylator 120 mm na froncie i kolejny tego rozmiaru z tyłu. Możliwości są znacznie większe: z przodu możemy zainstalować łącznie trzy sztuki 120 mm lub dwie 140 mm, a na górze kolejny 120 / 140 mm.

Zamiennie można zastosować chłodzenie cieczą w rozmiarze 120 mm z tyłu bądź 240/360 mm z przodu. Instalację chłodzenia istotnie ułatwiono za sprawą łatwo zdejmowanej frontowej osłony, dzięki czemu demontaż całej przedniej części obudowy nie jest konieczny. Dyski twarde trzeba niestety ograniczyć: zastosujemy maksymalnie trzy 2.5” lub dwa 3.5” plus pojedynczy 2.5”.

Obraz

Produkt typowo gamingowy

Zmian względem MasterBoxa 5 jest więc zaledwie kilka, ale znaczących: otrzymujemy zupełnie odmieniony wygląd, uchwyt do przenoszenia, przełącznik pracy wentylatorów oraz dodatkowe miejsce montażowe na górny wentylator. Z obudowy uniwersalnej i dość neutralnej stworzono produkt typowo dedykowany i skierowany wprost do graczy.

Z technicznego punktu widzenia obudowa wyłącznie zyskała, a więc niechęć może wzbudzić jedynie u entuzjastów klasycznej estetyki i stonowanego designu. W Anglii nowość jest dostępna od 8 grudnia w cenie 75 funtów, w Polsce ma się pojawić w sprzedaży w najbliższych dniach, w cenie ok. 420 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.